Sport

    Siatkówka: Kolejna wygrana Skry, Gaudia pewna pierwszego...

    Siatkówka: Kolejna wygrana Skry, Gaudia pewna pierwszego miejsca

    Paweł Witkowski

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Czterech setów potrzebowali mistrzowie kraju, aby pokonać najsłabszą ekipę pierwszej szóstki PlusLigi.
    Delecta w tej rundzie przegrała wszystkie mecze. Jednak bydgoszczanie postawili Skrze niespodziewanie trudne warunki i byli blisko urwania punktu liderowi rozgrywek.

    Runda zasadnicza zakończyła się w II lidze mężczyzn, z kolei panie zmagania kończą za tydzień. Gaudia Trzebnica zapewniła już sobie pierwsze miejsce.

    Delecta Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 23:25, 19:25, 22:25)

    Delecta: Jurkiewicz (5), Lipiński (4), Cerven (8), Szymański (14), Sopko (14), Siltala (17), Andrzejewski (libero) oraz Waliński (2), Masny i Owczarz.
    Skra: Wlazły (21), Pliński (10), Kurek (15), Falasca (3), Winiarski (8), Możdżonek (10), Zatorski (libero) oraz Bąkiewicz (7) i Woicki (3).

    PlusLiga

    Miejsca 7-10: Pamapol Wieluń - AZS UWM Olsztyn 3:2 (22:25, 25:22, 25:23, 19:25, 21:19); Fart Kielce - Jastrzębski Węgiel 3:0 (26:24, 25:23, 25:22).

    1. PGE Skra Bełchatów 6 65 70:18
    2. Asseco Resovia 5 50 59:32
    3. AZS Częstochowa 5 41 51:40
    4. Zaksa Kędzierzyn-K. 5 40 54:42
    5. Politechnika W-wa 5 34 46:44
    6. Delecta Bydgoszcz 6 24 33:56
    7. Fart Kielce 5 28 36:50
    8. Jastrzębski Węgiel SSA 5 26 38:52
    9. Pamapol Wieluń 5 22 34:56
    10. AZS UWM Olsztyn 5 18 30:61

    Następne mecze. Miejsca 1-6 (16.03): Politechnika - Resovia, AZS Częstochowa - Zaksa. Miejsca 7-10 (5.03): AZS Olsztyn - Fart, Jastrzębski - Pamapol.

    II liga - kobiety

    MMKS Gaudia Budmel Trzebnica - Politechnika Częstochowska 3:0 (25:14, 25:19, 25:20); SMS LO2 Opole - Victoria Cieszyn 3:0 (25:23, 25:20, 25:19); Silesia Volley II - MCKiS Jaworzno 3:1 (25:17, 25:15, 21:25, 25:19); Płomień Sosnowiec - Częstochowianka Częstochowa 2:3 (17:25, 27:29, 30:28, 25:19, 12:15); UKS Krzanowice - Sokół 43 Katowice 2:3 (25:16, 19:25, 26:28, 25:16, 13:15); SMS PZPS II Sosnowiec - pauza.
    1. Gaudia Trzebnica 19 47 52:16
    2. Płomień Sosnowiec 19 40 48:31
    3. Silesia Volley II 19 39 43:27
    4. Politechnika Częst. 19 35 41:29
    5. Sokół 43 Katowice 20 33 44:36
    6. SMS PZPS II Sosn. 19 30 35:32
    7. Częstochowianka 19 28 40:39
    8. UKS Krzanowice 19 23 32:39
    9. MCKiS Jaworzno 19 22 31:42
    10. SMS LO2 Opole 19 17 24:47
    11. Victoria Cieszyn 19 1 5:57

    Ostatnia kolejka (5.03): MCKiS - Gaudia, Częstochowianka - UKS Krzanowice, Politechnika - Płomień, Victoria - Silesia (1.03), SMS PZPS II - SMS LO2, Sokół 43 - pauzuje.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać