Piłka ręczna: Jerzy Szafraniec nadal trenerem Zagłębia

Paweł Pluta
Jerzy Szafraniec zachowa posadę trenera Zagłębia Lubin
Jerzy Szafraniec zachowa posadę trenera Zagłębia Lubin Piotr Krzyżanowski
Przed wznowieniem w tym roku rozgrywek PGNiG Superligi zarząd Zagłębia Lubin, niezadowolony z dotychczasowych wyników, postawił cel przed sztabem szkoleniowym oraz zawodnikami, aby w czterech kolejnych meczach zdobyli komplet punktów. Nic z tego nie wyszło, bo lubinianie przegrali ze Stalą Mielec, a teraz ulegli w Wągrowcu Nielbie i nadal nie mogą być pewni gry w play-offach.

- W środę zbierze się zarząd, ale żadnych rewolucji proszę się nie spodziewać. Zmiana trenera na trzy mecze przed końcem rozgrywek zasadniczych nie ma sensu. Skupmy się raczej na tym, aby nie grać o utrzymanie, czyli zająć co najmniej 8. miejsce - mówił wczoraj prezes Zagłębia Witold Kulesza.

- Myślę, że dotrzymamy słowa w kwestii nagród sportowych, jakie zawodnicy mają wpisane w kontraktach, które będą adekwatne do ich postawy na boisku - dodał prezes Zagłębia. Lubinianie fatalnie zaczęli mecz w Wągrowcu, bo już po kilku minutach przegrywali 1:6. Potem przez cały mecz starali się dogonić rywali. Mimo że po 40 minutach było 19:12 dla Nielby, a w 50 minucie gospodarze wygrywali 26:20, to w ostatnich 10 minutach szczypiorniści Zagłębia zaczęli odrabiać straty, głównie dzięki świetnej postawie Adama Malchera w bramce. Na trzy minuty przed końcem po golu Michała Stankiewicza było już tylko 28:27 dla Nielby. Gospodarze jednak nie pozwolili na wydarcie sobie zwycięstwa.

W starciu z wicemistrzami Polski polegli w Kwidzynie piłkarze ręczni Refleksu Miedzi Legnica. Podopieczni Edwarda Strząbały prowadzili z MMTS-em tylko raz 3:2. Do 19 minuty utrzymywał się remis i od tego momentu gospodarze zaczęli uzyskiwać coraz większą przewagę. W drugiej połowie kwidzynianie podkręcili jeszcze tempo i w 54 minucie wygrywali już 28:17. W końcówce legniczanie zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki.

Prawdziwy horror przeżyli kibice w Głogowie. Zwycięstwo Chrobremu w pojedynku z Warmią Olsztyn zapewnił na 34 sekundy przed końcem Michał Ścigaj, celnie egzekwując rzut karny. Goście mieli jeszcze szansę na wyrównanie, a gło-gowianie nie pozwolili im na celny rzut. Zwycięstwo Chrobrego jest tym cenniejsze, bo w drugiej połowie goście wygrywali już 21:17 (40 min) i zdobywali bramki (2) w osłabieniu. Na minutę i 20 sekund przed końcem też wygrywali jeszcze olsztynianie (26:25).

Nielba Wągrowiec - Zagłębie Lubin 29:28 (14:10)
Zagłębie: Malcher, Świrkula - Stankiewicz 7, Tomczak 5, Kozłowski 5, Gumiński 4, Szymyślik 3, Migała 2, Piotr Adamczak 1, Obrusiewicz 1, Orzłowski, Rosiek, Fabiszewski.

MMTS Kwidzyn - Reflex Miedź Legnica 30:23 (13:10)
Miedź: Kryński, Banisz - Brygier, Piwko, Skrabania 5, Swat 1, Chuziejew 4, Fabi-szewski 1, Szabat, Buchwald 4, Świątek 3, Szuszkiewicz 1, Żoneczko 2, Paluch 2.

Chrobry Głogów - Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 27:26 (13:14)
Chrobry: Stachera, Zapora - Piętak 5, Różański, Bednarek 6, Mochocki 1, Świtała 2, Łucak 1, Frąszczak 2, Płaczek, Olęcki 1, Wysokiński 1, Marciniak, Ścigaj 8.

PGNiG Superliga mężczyzn
Pozostałe wyniki 19. kolejki: Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Vive Targi Kielce 27:38 (19:20) - awansem, GSPR Gorzów Wlkp. - Orlen Wisła Płock 25:40 (13:20), Azoty Puławy - Stal Mielec - przełożony.

1. Vive Targi Kielce 19 38 693-489
2. Orlen Wisła Płock 19 36 613-474
3. MMTS Kwidzyn 19 21 545-547
4. Stal Mielec 18 19 585-579
5. Nielba Wągrowiec 19 18 551-566
6. Azoty Puławy 18 17 509-527
7. Warmia Olsztyn 19 17 537-574
8. Zagłębie Lubin 19 15 606-610