Zamknięty wiadukt w Rudnej Gwizdanów

  Zamknięty wiadukt w Rudnej Gwizdanów

  JAG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od 1 marca w Rudnej Gwizdanów z powodu remontu zamknięty będzie wiadukt drogowy na trasie wojewódzkiej nr 323.
  W miejscowości Rudna-Gwizdanów od grudnia 2010 roku trwa remont wiaduktu drogowego, położonego nad linią kolejową relacji Wrocław-Głogów, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP. Do końca lutego wykonawca - KOLBET Sp. z o.o. z Kiełczowa - prowadził prace przygotowawcze do właściwego remontu.

  Od 1 marca wiadukt będzie wyłączony z ruchu. W tym czasie zostanie wymieniona m.in. nawierzchnia jezdni i chodników. Odnowione będą płyty przejściowe, żelbetonowy płaszcz na przyczółkach i skrzydełkach, dylatacjebitumiczne, podbudowa i nawierzchnia na dojazdach. Wszystkie elementy
  stalowe zostaną zabezpieczone antykorozyjnie.

  - Zakończenie prac planujemy na koniec czerwca. Zadanie jest finansowane ze środków budżetu województwa. Koszy remontu to 2,76 mln zł - informuje Marta Libner-Zoniuk, rzeczniczka prasowa Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

  Objazd wyznaczono drogą krajową nr 3 (od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 323 z drogą krajową nr 3 w Lubinie do skrzyżowania z drogą nr 36), dalej drogą nr 36 (od Lubina do Ścinawy), drogą wojewódzką nr 292 (od Ścinawy do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 292 w Chobieni), drogą wojewódzką nr 292 (od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 292 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 323), drogą wojewódzką nr 323 (od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 323 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 323).


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama