Piłka nożna. Mila prawie na równi z Sybisem? Najbardziej...

  Piłka nożna. Mila prawie na równi z Sybisem? Najbardziej cieszy wygrana z Legią [WYNIKI BADAŃ]

  Jakub Guder; Twitter @JakubGuder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Piłka nożna. Mila prawie na równi z Sybisem? Najbardziej cieszy wygrana z Legią [WYNIKI BADAŃ]
  1/3
  przejdź do galerii
  Kibice Śląska Wrocław najbardziej cieszą się z wygranej z Legią Warszawa, a Sebastiana Milę uważają za prawie taką samą legendę jak Janusza Sybisa i cenią bardziej niż Ryszarda Tarasiewicza. Oto ciekawe wyniki badań, które zleciła Ekstraklasa SA.
  Ekstraklasa SA badanie zamówiła w firmie Millward Brown. Przepytano 1200 osób w wieku od 13 do 65 lat, które ankiety wypełniały w swoich domach. Dowiedzieliśmy się zatem, kto jest w danym mieście ulubionym piłkarzem, kogo uważa się za legendę i zwycięstwa z którym rywalem cieszą najbardziej.

  Wyniki są bardzo ciekawe, chociaż trzeba oczywiście brać pod uwagę, że raport robiono jeszcze w październiku ubiegłego roku. Dlaczego to takie ważne? Otóż wtedy piłkarzem Śląska Wrocław był jeszcze Sebastian Mila i właśnie grał w meczach reprezentacji Polski, co z pewnością miało spore znaczenie. Otóż to on został wybrany - wśród kibiców Śląska Wrocław - ulubionym piłkarzem i trzeba przyznać, że przewaga "Milowego" była miażdżąca: wskazało na niego aż 54 proc. sympatyków WKS-u. Za jego plecami znalazł się Waldemar Sobota: to nazwisko podało 8 proc. respondentów.

  Pytano także o legendę klubu. 17 proc. kibiców wrocławian wskazało na Janusza Sybisa, co chyba nie jest zaskoczeniem. Drugi - to już niespodzianka - jest w tym zestawieniu Mila (15 proc.), ale trzeba zadać sobie pytanie, jaki byłby wynik, gdyby ankietę przeprowadzano po jego transferze do Lechii. Trzeci - Ryszard Tarasiewicz (9 proc.). Za najważniejsze wydarzenie ostatnich lat uznano mistrzostwo Polski wywalczone w 2012 roku pod wodzą Oresta Lenczyka. Dużo dalej są wicemistrzostwo Polski 2011 oraz gra w Lidze Europy (po 4 proc.).

  Co do najbardziej pożądanych transferów, no cóż... Kibice WKS-u albo są niepoprawnymi marzycielami, albo trochę sobie pożartowali. Co dziesiąty z nich powiedział, że chętnie przy Oporowskiej widziałby Roberta Lewandowskiego, 6 proc. wskazało na Jakuba Błaszczykowskie-go, a 3 proc. na Łukasza Piszczka. Prawdę mówiąc, równie dobrze można by wymienić Cristiano Ronaldo czy Leo Messiego - prawdopodobieństwo transferu jest w przypadku tych gwiazdorów niewiele mniejsze. Rozumiemy jednak, że "Lewego" w drużynie chciałby mieć każdy, nawet jeśli słabiej gra ostatnio dla Bayernu.

  Pytano również, jaka jest wśród kibiców najbardziej pożądana wygrana w lidze. Zaskoczenie nie ma, bo aż 76 proc. najbardziej cieszy się ze zwycięstwa nad Legią Warszawa. 6 proc. cieszy się też z wygranej z Wisłą.

  Inną ciekawostką jest to, że Śląsk Wrocław - według badania Millward Brown - to klub, który w kraju ma mniej kibiców tylko od zespołu z Łazienkowskiej. 12 proc. ankietowanych wskazało na WKS jako swoją drużynę. Blisko co czwarta osoba zaznaczyła Legią, ale już zaledwie 9 proc. Wisłę Kraków, 8 proc. Lecha i 7 Lechię Gdańsk. 55 proc. osób mówi, że wspiera tylko jedną drużynę, 25 proc. dopinguje dwie, ale 3 proc. nawet cztery lub więcej.

  Wśród najbardziej znanych zespołów wygrywają znów mistrzowie Polski (78 proc.), a wrocławianie zajmują piąte miejsce (51 proc.), ustępując Lechowi, Wiśle i Górnikowi Zabrze.

  Badanie przeprowadzono w 23 miastach w Polsce. Na Dolnym Śląsku - we Wrocławiu oraz w Bolkowie. Pytano osoby zainteresowane ekstraklasą, czyli takie, które od początku 2014 roku były na przynajmniej jednym meczu albo oglądają w telewizji przynajmniej jedno spotkanie na dwie kolejki.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zrobił dużo a mógł więcej!

   mafia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Hej WKS!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko

   Kretyn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Robilby takie porownania

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JASIU Sybis

   Marek_1968WKS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14

   to człowiek dla którego ŚLĄSK jest całym życiem. Dla Sebastiana Mili nigdy nie był. Nie ma nawet sensu porównywać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mila

   Nigdy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13

   Januszowi Sybisowi nie dorowna!!!!
   zapamietaj to sobie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Marzyciele

   Żona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Bzdety.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama