Pijany, szalony kierowca powinien trafić za kraty!

  Pijany, szalony kierowca powinien trafić za kraty!

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Podczas zatrzymania pijany kierowca stawiał opór

  Podczas zatrzymania pijany kierowca stawiał opór ©arch. polskapresse

  Policja szuka świadków wyczynów, a także ofiar manewrów kierowcy seata toledo, który pijany w sztok szarżował ulicami miasta, narażając na utratę zdrowia i życia pieszych i innych kierowców.
  Podczas zatrzymania pijany kierowca stawiał opór

  Podczas zatrzymania pijany kierowca stawiał opór ©arch. polskapresse

  Kierowca, Krzysztof G. został już ukarany grzywną w wysokości 3 tys. zł za popełnione wykroczenia drogowe, ale może usłyszeć zarzut narażenia na utratę zdrowia i życia ludzki, za co grozi do 3 lat więzienia.

  Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się 17 stycznia około godziny 13 na ulicy Kościuszki w Głogowie. Policjanci patrolu prewencji zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Seat Toledo.

  - Kierowca pozorował zatrzymanie się do kontroli , a następnie zaczął uciekać i jechał chodnikiem - relacjonuje Bogdan Kaleta, rzecznik policji. - Na szczęście nie było na nim pieszych.

  Policjanci na sygnale ruszyli w pościg, ale kierowca nie zamierzał się zatrzymać.
  - Na jednej z ulic jednokierunkowych, jadąc pod prąd, doprowadził do kolizji z osobowym Mitsubishi. W innym miejscu wymusił pierwszeństwo na przejściu dla pieszych - informuje oficer prasowy.
  W końcu niebezpieczny rajdowiec został zatrzymany przez policjantów. Stawiał opór, więc został obezwładniony. W jego samochodzie była 33 - letnia pasażerka.
  - Mężczyzna był pijany i miał 3,28 promila alkoholu w organizmie. Jego pasażerka również była nietrzeźwa - mówi oficer prasowy głogowskiej policji.

  Po zatrzymaniu i sprawdzeniu tożsamości w policyjnych systemach, okazało się, że 30 - latek niedawno opuścił zakład karny, gdzie odbywał kilkumiesięczną karę za ... kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwym. Ma też zakaz prowadzenia pojazdów. Krzysztof G. usłyszał już zarzuty, jednak lista jego wyczynów może być znacznie dłuższa.
  - Zwracamy się do osób, świadków i kierowców, którzy obserwowali wyczyny kierowcy seata toledo lub stali się ofiarami jego niebezpiecznych manewrów na drodze, o zgłaszanie tych faktów bezpośrednio policji - apeluje Bogdan Kaleta. - Umożliwi to zebranie dodatkowego materiału dowodowego w tej sprawie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama