Na S3 pod Zieloną Górą zatrzymano rumuńskiego busa. Cisnęły...

  Na S3 pod Zieloną Górą zatrzymano rumuńskiego busa. Cisnęły się w nim aż 43 osoby! [ZDJĘCIA+VIDEO]

  pij (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Na S3 pod Zieloną Górą zatrzymano rumuńskiego busa. Cisnęły się w nim aż 43 osoby! [ZDJĘCIA+VIDEO]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©fot. Piotr Jędzura

  Straż Graniczna w środę, 4 lutego na S3 pod Zieloną Górą zatrzymała do kontroli busa na angielskich tablicach rejestracyjnych. Kiedy pogranicznik zajrzał do kabiny przetarł oczy ze zdziwienia. Nad głową kierowcy wystawały… nogi. Z tyłu auta funkcjonariusze znaleźli dosłownie ściśniętych ludzi. Ledwie mieścili się w środku. ZOBACZ ZDJĘCIA I VIDEO.


  Z busa wysiadło 42 pasażerów plus kierowca. Autem mogło jechać najwyżej dziewięć osób. Ludzie siedzieli jeden na drugim pod spodem trzymając bagaże. Część z nich stała. - Gdyby to auto zderzyło się z innym samochodem doszłoby do tragedii - mówili policjanci, których Straż Graniczna wezwała na pomoc.


  Busem jechali obywatele Rumunii. Mówili, że w podróż wyjechały trzy auta, ale po drodze dwa się zepsuły. Z pewnością wymyślili taką historię. Taka duża liczba osób nie mogła jechać nawet trzema busami. Podróżujący powiedzieli, że jadą z Rumunii do pracy w Szwecji. Dokumenty mieli w porządku.

  Kierowca busa został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. zł. To maksymalna kara za tego typu przewinienie. Nie miał jednak pieniędzy, aby zapłacić. 43 osoby zebrały jedynie 200 zł. W związku z tym mężczyzna stanie przed sądem w trybie przyspieszonym. Sąd zadecyduje o wymiarze kary. Kierowca został zatrzymany i nie pojedzie dalej. Mundurowi jeszcze wieczorem zastanawiali się, gdzie umieścić tak dużą liczbę osób. Ok. godz. 19.40 obywatele Rumunii na pętli przy ul. Wrocławskiej zaczęli palić ogniska. Kierowcy przejeżdżający obok, widząc to wezwali policję.

  Godz. 19.55. Rumuni zostaną przewiezieni na dworzec PKP. Pomoc dla nich organizuje policja w porozumieniu z urzędem miasta. - Na dworcu dostaną ciepły posiłek - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cała postępowa ludzkość

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 13

   A we Francji „cała postępowa ludzkość” naskoczyła na Sarkozego, że on kazał „wywalać ludzi”.
   A tymczasem kolesie, konkretnie z Rumunii, zrobili sobie namiotowe obozowiska pod mostami i trzeba...rozwiń całość

   A we Francji „cała postępowa ludzkość” naskoczyła na Sarkozego, że on kazał „wywalać ludzi”.
   A tymczasem kolesie, konkretnie z Rumunii, zrobili sobie namiotowe obozowiska pod mostami i trzeba było grzecznie im tłumaczyć, że centrum Paryża to nie kamping w lesie a oni tylko wzruszali ramionami, to co było robić? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niech przyjadą do Wrocławia

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 3

   Wrocław miastem spotkań
   na koczowisku przy Kamieńskiego

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama