„Burza” Williama Szekspira w Teatrze Polskim we Wrocławiu...

  „Burza” Williama Szekspira w Teatrze Polskim we Wrocławiu (FILM, ZDJĘCIA)

  MM

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  „Burza” Williama Szekspira w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego na Scenie im. Grzegorzewskiego w Teatrze Polskim. Premiera spektaklu odbędzie się w
  1/6
  przejdź do galerii

  „Burza” Williama Szekspira w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego na Scenie im. Grzegorzewskiego w Teatrze Polskim. Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę, 7 lutego. Początek o godz. 19. ©Fot. Tomasz Hołod/ Polskapresse

  „Burza” Williama Szekspira w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego na Scenie im. Grzegorzewskiego w Teatrze Polskim. Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę, 7 lutego. Początek o godz. 19.


  – Kim jest Prospero, co to znaczy być wygnanym w dzisiejszym świecie? – zastanawia się Garbaczewski. W roli Prospera obsadził Ewę Skibińską, więc Miranda (Małgorzata Gorol) będzie mówić matko, zamiast ojcze, jak w zapisanym oryginale.
  – Prospero to dojrzały mężczyzna, to słowo łatwo przekłada się na człowiek. Naszą główną bohaterką jest kobieta, a Miranda spotyka się z matką, nie ojcem i ich relacje są inne – tłumaczy. Ale Kaliban (oprowadzający rozbitków po wyspie) pozostanie mężczyzną, zagra go Paweł Smagała. – Kaliban to barbarzyńca, kobieca postać nie byłaby kulturowo wiarygodna – dodaje Krzysztof Garbaczewski. Wyspa, na którą trafia Prospero, jest czarną przestrzenią. – To metafora utopii, jest obrazem możliwości organizowania społeczeństwa – mówi Aleksandra Wasilkowska, scenografka. – Scenografia zaburza spektakl, będzie się to niełatwo oglądać. Tak dziś oglądamy świat, podobny do zaburzonej magmy. Scenografia jest żałobą po utopii niemożliwej – dodaje Aleksandra Wasilkowska.

  Obok Ewy Skibińskiej i Pawła Smagały, na scenie zobaczymy: Małgorzatę Gorol (Miranda, córka Prospera), Annę Ilczuk (Gonzalo, doradca króla), Halinę Rasiakównę (Alonzo, król Neapolu), Adama Cywkę (Antonio, brat Prospera), Andrzeja Kłaka (Ferdynand, syn króla Neapolu), Rafała Kronenbergera (Sebastian, brat króla Neapolu), Cezarego Łukaszewicza (Bosman), Marcina Pempusia (Ariel), Andrzeja Szeremetę (Trinkulo) i Wojciecha Ziemiańskiego (Ste-fano).

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a mnie się podoba

   Iza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A dla mnie właśnie takie nowoczesne podejście jest ciekawsze niż dokładne odtworzenie klasyki, w dodatku w strojach z epoki. Tu kostiumy bardzo spoko.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   silenie się "oryginalność"

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   czyli kolejne beznadziejne przedstawienie w Teatrze Polskim.
   To mekka "tfurców", usprawiedliwiających swoją marność koniecznością "dostosowywania sztuk do współczesnego odbiorcy".

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego nie ma na scenie normalnych sztuk tylko obsceniczne albo głupie ?

   Jadzia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   bk

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama