Oficjalnie: Małgorzata Kidawa-Błońska nowym rzecznikiem...

  Oficjalnie: Małgorzata Kidawa-Błońska nowym rzecznikiem rządu

  Krzysztof Marczyk/AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Małgorzata Kidawa-Błońska
  1/2
  przejdź do galerii

  Małgorzata Kidawa-Błońska ©Bartek Syta Barteksyta.Blogspot.Com

  Premier Ewa Kopacz ogłosiła, że nową rzeczniczką rządu została Małgorzata Kidawa-Błońska. Posłanka Platformy Obywatelskiej była już rzecznikiem rządu Donalda Tuska w 2014 roku.
  O decyzjach personalnych premier Ewa Kopacz poinformowała na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. - Szefem zespołu ds. doradców politycznych zostanie pan premier Jacek Rostowski, szefem gabinetu politycznego zostanie pan poseł Marcin Kierwiński, rzecznikiem rządu zostanie osoba, którą państwo znacie, lubicie i cenicie, pani minister Kidawa-Błońska. Ostatnia osoba, która zostanie zatrudniona w Kancelarii Rady Ministrów, w randze sekretarza stanu pan Michał Kamiński - ogłosiła Ewa Kopacz. - To osoby, które sprawdziły się w swoim działaniu, są osobami merytorycznymi, pracowitymi oraz potrafią grać sprawnie i zespołowo, a to w polityce najważniejsze - dodała premier.


  Małgorzata Kidawa-Błońska pełniła już funkcję rzecznika rządu Donalda Tuska w 2014 roku.

  Na stanowisku zastąpi Iwonę Sulik, która podała się do dymisji po publikacji dziennika "Fakt". Ujawniono, że w 2014 roku Sulik, współpracując z Ewą Kopacz, wówczas marszałkiem Sejmu, doradzała w kwestii wystąpień medialnych opozycji. W szkoleniach brał udział między innymi Przemysław Wipler. Poseł wyjawił, że oprócz Iwony Sulik, pracował z nim również Adam Piechowicz, ostatnio szef doradców szefowej rządu. Zarówno Sulik jak i Piechowicz podali się do dymisji, a Ewa Kopacz je przyjęła.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama