Ważne
  Niby drewno zawładnie rynkiem

  Niby drewno zawładnie rynkiem

  Materiał partnera

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Niby drewno zawładnie rynkiem
  1/2
  przejdź do galerii
  Kto z nas nie lubi wykończeń z drewna? Takie rozwiązania są bardzo estetyczne, ładne i nigdy nie wychodzą z mody. Mają jednak ogromny minus i nie jest nim tylko cena ale przede wszystkim katastrofalny wpływ na środowisko naturalne. W branży pojawiła się alternatywa, która ucieszy oko niejednego z nas. Produkt wyglądający jak drewno, jednak nie degradujący środowiska może zrewolucjonizować rynek.

  Materiał zastępczy piękny i trwały  Wnętrza mają cieszyć nasze oko, dlatego ich estetyka i elegancja jest tak ważna. Drewno idealnie wpisuje się w ten trend. Jest materiałem wdzięcznym potrafiącym służyć nam pokolenia. Nie zapominajmy jednak, że wycinanie lasów na świecie odbywa się w zastraszającym tempie. Według publikowanych danych w ciągu roku znika z powierzchni ziemi 310 tysięcy km2, jest to prawie powierzchnia naszego kraju! Branża meblarska i budowlana stworzyła niszę, w którą wpisało się wyjątkowy produkt Drewno polimerowe wykonane jest w 100% z tworzywa polistyrenowego, które za pomocą nowoczesnej technologi, spienione do odpowiedniej gęstości daje produkt o tak wysokich zaletach. Wykonując przy jego pomocy płyty, deski czy panele mamy gwarancję dbałości o środowisko przyczyniając się do zmniejszenia wycinki drzew w lasach. (cytat: http://dm-system.pl/) Jest to idealny zamiennik dla tradycyjnych wyrobów drewnianych. Według wielu wytwór ten do złudzenia przypomina drewno naturalne.

  Drewno polimerowe dla najbardziej wymagających  Deski polimerowe powstają z plastiku, specjalna technologia sprawia jednak, że zadowolą najbardziej wymagających z nas. Jest bardzo łatwe w obróbce tym samych może być zastosowane do tworzenia różnych elementów. Jest to z pewnością przełom, który daje nam możliwość kreowania przestrzeni wokół nas. Jak twierdzą specjaliści to materiał, który doskonale sprawdzi się jako pokrycie domu, gdyż charakteryzuje się wysoką trwałością. Z całą pewnością zastąpi panele podłogowe i ścienne, gdyż nie odbiega prestiżem i elegancją od naturalnego drewna. Wielu z nas zainteresują piękne i funkcjonalne meble ogrodowe, które umilą nam czas na świeżym powietrzu.

  Funkcjonalność na najwyższym poziomie  Wyroby z polimeru charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością. To daje dużą wygodę dla użytkowników, którzy nie muszą martwić się o konserwację kosztownymi środkami. Najważniejsze jest to, że drewno polimerowe nie wymaga impregnacji środkami grzybobójczymi i bakteriobójczymi. Jest to z pewnością ogromna przewaga nad wyrobami z naturalnego drewna. Mamy dobrą wiadomość dla ekomaniaków produkty polimerowe nadają się do recyklingu. Drewno polimerowe łączy w sobie z pewnością elegancki wygląd, funkcjonalność i dobrą cenę.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo