Polska – Hiszpania 29:28. Mamy brąz mistrzostw świata w piłce ręcznej! (FILMY, ZDJĘCIA, WYNIK)

TB, PGNiG/x-news
Polska – Hiszpania 29:28 po dogrywce w meczu o brązowy medal mistrzostw świata w piłce ręcznej Katar 2015. W regulaminowym czasie gry było 24:24. (WYNIK, RELACJA, ZDJĘCIA) Quatar 2015 via EPA

W meczu o brązowy medal mistrzostw świata Polska po dogrywce pokonała Hiszpanię 29:28. Biało-czerwoni potwierdzili, że są specjalistami od horrorów ze szczęśliwym zakończeniem.

Biało-czerwoni, podobnie jak w meczu z Katarem, mieli znakomity początek spotkania. Hiszpanie przez przeszło 5 minut nie byli w stanie pokonać świetnie broniącego Sławomira Szmala.

Niestety, potem zaczęły mnożyć się błędy w polskiej ekipie i rywale stopniowo niwelowali stratę aż doprowadzili do remisu. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 13:13. Po przerwie role się odwróciły i to Hiszpanie odskoczyli na kilka bramek. Pomogły im w tym kolejne wykluczenia, które były nakładane na Polaków.

Na 10 minut przed końcem Hiszpanie prowadzili już 22:18. Zawodnikom Michaela Bieglera udało się zniwelować stratę do jednego gola i na sekundę przed końcem regulaminowego czasu doprowadzili do remisu 24:24. To oznaczało dogrywkę.

Remis widniał na tablicy także po pierwszej połowie dodatkowego czasu gry. Na 30 sekund przed końcem meczu Biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 29:28 i nie oddali go już do końca. Najlepszym zawodnikiem meczu Polska - Hiszpania wybrany został Michał Szyba.

POLSKA – HISZPANIA: RELACJA NA ŻYWO

Tak relacjonowaliśmy mecz Polska - Hiszpania

Polacy świetnie rozpoczęli mecz. Prowadzili już 4:1 i 6:3. w 22 min. było 11:10. Do przerwy remis 13:13.

Druga połowa zaczęła się od akcji gol za gol. W 35 min. jest remis 16:16. Mecz jest bardzo zacięty. W 40 min. jest 17:17.

Niestety, Polacy popełniają coraz więcej błędów. Hiszpanie odskakują na dwie bramki - 18:20 w 45 min. A po kolejnych pięciu minutach jest już 18:22. Na szczęście Hiszpanie też łapią zadyszkę. W 56 minucie jest już tylko 21:22.

Emocje do końca. 59 min - 23:24. Polacy bronią ostatnią akcje Hiszpanów i rzucają gola wyrównującego na kilka sekund przed końcową syreną.

Teraz dogrywka.

Dwie pierwsze akcje obu drużyn nieudane. Ale Polacy w końcu rzucają i wychodzą na prowadzenie 25:24. Po chwili znów remis, ale kolejna akcja biało-czerwonych znów skuteczna 26:25. Pierwsza część dogrywki kończy się remisem 26:26.

Polacy bronią akcję Hiszpanów i wychodzą na prowadzenie 27:26. Ale za chwilę znów remis 27:27, a następnie 28:28.

Polacy cudownie grają w końcówce i wygrywają 29:28!