Rektor Uniwersytetu zawiesił profesora za wpisy chwalące...

  Rektor Uniwersytetu zawiesił profesora za wpisy chwalące znęcanie się nad jeńcami z Ukrainy

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rektor Uniwersytetu zawiesił profesora za wpisy chwalące znęcanie się nad jeńcami z Ukrainy
  Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego zawiesił na pół roku profesora Bogusława Pazia z Instytutu Filozofii. To konsekwencja internetowego wpisu naukowca, jaki ujawniliśmy w czwartek na GazetaWroclawska.pl. Profesor pochwala w nim znęcanie się nad ukraińskimi jeńcami przez prorosyjskich separatystów w Doniecku.
  Rektor Uniwersytetu zawiesił profesora za wpisy chwalące znęcanie się nad jeńcami z Ukrainy
  Profesor - przypomnijmy - umieścił na Facebooku 20-minutowy film, pokazujący jak prorosyjscy separatyści znęcają się nad jeńcami ukraińskimi, wziętymi do niewoli po walkach w Doniecku. Na filmie widać też ciała zabitych ukraińskich żołnierzy zrzucanych z auta w błoto.

  "Banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło. I jak tu nie kochać Ruskich?" - napisał profesor. - "Moim zdaniem ciągle za mało banderowskiej hołoty leży tam w błocie".

  Wczoraj rektor Uniwersytetu prof. Marek Bojarski przekazał sprawę rzecznikowi dyscyplinarnemu. Wpisem zajęła się też prokuratura. Dziś - gdy rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie - rektor na pół roku zawiesił profesora w obowiązkach.

  Oświadczenie przysłali nam też pracownicy Instytutu Filozofii Uniwersytetu, w którym pracuje Bogusław Paź. "Z przykrością i ze zdumieniem dowiedzieliśmy się o komentarzach internetowych pana prof. Bogusława Pazia, jakie zamieścił na swoim profilu Facebook, w tym zwłaszcza dotyczącym filmu z drastycznymi obrazami przedstawiającym poniżanie żołnierzy ukraińskich.
  Za naganne uważamy zarówno publiczne pochwalanie zbrodniczych aktów wojennych i aktów poniżania ludzi bez względu na to, kogo one dotyczą. Za równie naganny uważamy również język, jak i formę, w jakiej pan prof. Paź wyraził swoją opinię" - czytamy.

  Czytaj więcej o wpisie profesora Pazia - kliknij

  Czytaj także

   Komentarze (177)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bojarski to Polak nie

   Szul (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Bojarski urodził się w Przemyślu w 1946 w rodzinie.... dlatego sympatyzuje z Ukraińcami.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szul umie pisać po polsku nie

   Bo Szul to idiota (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   I nie zna polskiego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy aby na pewno...

   zdystansowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   ...kto to był Bandera, co to były bandy UPA, w jaki sposób dokonywały rzezi nie tylko na Polakach moi wiekowi dziadkowie pamiętają bo stamtąd uciekli cudem. Można prof.Paziowi zarzucić emocje,...rozwiń całość

   ...kto to był Bandera, co to były bandy UPA, w jaki sposób dokonywały rzezi nie tylko na Polakach moi wiekowi dziadkowie pamiętają bo stamtąd uciekli cudem. Można prof.Paziowi zarzucić emocje, cięty język, może zbyt cięty jak na naukowca, którego powinien cechować dystans naukowy ale nie można mu zarzucić historycznego kłamstwa.Dziś zauważamy nieśmiałe szczególnie wśród polityków, twarze omijające tamten okres historii w związku z obecnymi wydarzeniami na Ukrainie.To tam na Majdanie niektórzy politycy aby zostać jak najdłużej w "sponsorowanych" przez nas obywateli partyjnych szeregach zbijają dziś kapitał polityczny. Ta wojna na Ukrainie ma okrutne oblicze, giną ludzie w sposób okrutny ale czy tamten nasz Polaków bolesny czas już chcemy zapomnieć, wymazać z pamięci. W każdych działaniach potrzebna jest rozwaga, wyobrażnia i tej może zabrakło w emocjach prof. Paziowi. Ale prof. Paż nie jest przestępcą jak niektórzy próbują takiego go przedstawiać.Nie mówiąc już o języku jakim się posługują opluwając tego człowieka.Stawiajmy zdecydowany opór tym "profesorom" - przestępcom, którzy naprawdę nimi są. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   też "naukowiec"

   spoko cd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   ...czy to nadal młodociani lewicowi kolesie prof.Piotra Ż. z występu w Literatce tak dzielnie się "produkują" aby może razem z nim szybko odwrócić uwagę od jego wg prokuratury przestępczych działań...rozwiń całość

   ...czy to nadal młodociani lewicowi kolesie prof.Piotra Ż. z występu w Literatce tak dzielnie się "produkują" aby może razem z nim szybko odwrócić uwagę od jego wg prokuratury przestępczych działań seksualnych stanowiących zarzuty,aby zalewać różnymi komentarzami to miejsce? Jeden z forumowiczów w innym miejscu napisał że piotr profesor organizował orgie seksualne bo lubił ostry seks!!! Taki to "profesor" z niego w Uniwersytecie tym był. To podobno jemu mylił się seks grupowy z gwałtem zbiorowym o czym wyedukowany na bliżej nieokreślonych wzorach (nie mających nic wspólnego z żadną moralnością bo o niej nie ma ten typ pojęcia). Czytając poniżej posty ich styl i język, można się nie mylić. Bezczelność ,tupet, chamstwo,wykrzywiony pysk, głupkowaty uśmiech - to obraz samca alfa. I jego z uczelni tylko nieśmiało gonią choć jak uważa wielu powinien już dawno być wywalony z niej na zbity pysk. Ale jak się okazuje prof. z zarzutami prokuratorskimi m.in o wymuszanie seksu od studentek za zaliczenia, z zarzutami o dokonanie gwałtów czy gwałtów zbiorowych ( razem ok 30 zarzutów ) to jeszcze za mało aby zaprzestać utrzymywania tego typa na koszt uczelni ( mimo zawieszenia na uczelni otrzymuje za darmo pensum).Tutaj rabanu nie ma. Może wreszcie niech uczelnia się "zabawi" i zrobi to co powinna zrobić w takich okolicznościach z takim nauczycielem akademickim. zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   "filozof"

   Marek Kawala

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 8

   Tytuł zobowjązuje , widocznie nie tego dupka.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żona Pazia to taka sama szmata

   student socjo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 13

   Uczy socjologii na tym samym wydziale. Tępa jak but, habilitacje to jej chyba dali za dawanie d..y komu trzeba. Oboje siebie warci.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wara od Paziowej popaprańcu!!!

   Waldek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 23

   co za "student socjo" pisze wyżej jak nie "zastrugany kołek". Może to drukarz z Malina. Sam dostaje w dupę, może posadzą niedługo a tam już zapewnione dla gnoja niezapomniane przeżycia.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ciebie kto uczył kultury, chamie? Paź czy Paziowa???

   do chama (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 4

   To widać!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @student socjo

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 22

   Jakim trzeba być bydlakiem, żeby pisać coś takiego? Obrzydliwy chamie - milcz!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chamów i bydlaków

   Bandera (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   szukaj u matki w łóżku, bękarcie!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   Wojna to coś strasznego, nie wolno znęcać się nad nikim. To nieludzkie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dajcie spokój z ukrainą

   Wro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 15

   Co nas obchodzi jakieś dzikie państwo na wschodzie. Maja na co zasługują. Banderowskich oprawców pod sąd.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego

   czyli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Baumanofil wykazuje się lewactwu. A tak swoją drogą jaka to grupa narodowa "banderowskie ścierwa"? Ciekawe, jak to ugryzie tak zwana prokuratura.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lol

   agri (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 4

   Filozofować próbował... Nic nie wymyślił, tylko zwariował...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Coś mi się widzi, że atak na to forum przeprowadzili euromajdanowcy ponieważ

   ka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

   jak wydostało się do sieci to podobno oni bombardowali uczelnię mailami wymuszającymi potępienie profesora. Usunęli ze swojej strony to doniesienie ale na szczęście na innych portalach zdążyli je...rozwiń całość

   jak wydostało się do sieci to podobno oni bombardowali uczelnię mailami wymuszającymi potępienie profesora. Usunęli ze swojej strony to doniesienie ale na szczęście na innych portalach zdążyli je przekopiować. Ale jaja. No to po wir-ze mamy kolejną skoordynowaną akcję niszczenia innych.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o czym ty piszesz

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   Znasz takie pojecie jak godnosc ludzka? Ten czlowiek przekroczyl wszelkie granice jest opetany przez szatana bo czlowiek ktory ma jakiekolwiek sumienie czegos takiego nie napisze.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zmieniłes temat. To nie jest uczciwie! Jakieś szkolenia propagandowe przeszedłes?

   ka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama