Święto Punk Rocka w Głogowie

  Święto Punk Rocka w Głogowie

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Święto Punk Rocka w Głogowie

  ©Archiwum Polskapresse

  Pod koniec stycznia na fanów polskiego punk rocka czeka nie lada wydarzenie. W Młodzieżowym Centrum Kultury "Mayday" w Głogowie wystąpią legendy tego gatunku muzyki. Na scenie pojawi się The Analogs oraz Farben Lehre. Razem z nimi zagra również głogowska Ampótacja. Kawał mocnego, buntowniczego grania zapewniony!
  Święto Punk Rocka w Głogowie

  ©Archiwum Polskapresse

  Bez wątpienia gwiazdą wieczoru będzie zespół Farben Lehre. Zespół powstał we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się jego dziesięć płyt studyjnych: "Bez pokory", "My maszyny", ""Insekty", "Zdrada", "Atomowe zabawki", "Pozytywka", "Farbenheit", "Snukraina", "Ferajna" i "Achtung 2012".

  Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Występował między innymi na festiwalu w Jarocinie oraz na Przystanku Woodstock.


  Również The Analogs dobrze znany jest miłośnikom tego typu muzyki w całej Polsce. To jedna z najważniejszych ekip reprezentująca nurt punk rocka w naszym kraju. W tym roku zespół obchodzi 20 rocznicę rozpoczęcia swojej działalności. Przez te wszystkie lata grupa wydała 15 płyt i około 200 utworów - często poruszających sprawy trudne i kontrowersyjne.

  Z kolei głogowska Ampótacja grająca dopiero od 5 lat zdążyła już zaskarbić sobie serca głogowian. Zespół jest laureatem nagrody publiczności na jednej z edycji Mayday Rock Festiwalu. W skład głogowskiego zespołu wchodzą: Wojtek Wiśniewski (Gitara), Mateusz Bartczak (Gitara), Maciek Stankiewicz (Bas), Arkadiusz Sołoducha (Perkusja) oraz Adrian Prus (wokal).
  Koncert odbędzie się w sobotę, 31 stycznia, o godz. 19 w MCK Mayday.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama