Świdnica: Powiat sprawdza okoliczności śmierci 12-latka

  Świdnica: Powiat sprawdza okoliczności śmierci 12-latka

  siya

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Alicja Synowska, wicestarosta powiatu świdnickiego złożyła wniosek, by okoliczności śmierci 12-letniego chłopca, który zmarł 3 lutego, sprawdzić również na drodze słuzbowej.
  - W związku z tragiczną śmiercią dziecka w dniu 3 lutego br., któremu pomocy udzielało SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy informuję, że na mój wniosek prowadzone jest postępowanie wyjaśniające na drodze służbowej. Ma ono na celu sprawdzenie, czy pomoc udzielona pacjentowi odbyła się z dochowaniem wszelkiej staranności i wymaganych procedur - informuje Alicja Synowska.

  Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzone jest także przez świdnicką prokuraturę. W zależności od wyników postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez powiat, podjęte zostaną dalsze decyzje.

  Chłopiec zmarł po zadławieniu się bułką. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli już rodzice dziecka. Do wypadku doszło 3 lutego. Kilka minut po godz. 20. rodzice chłopca wezwali pogotowie ratunkowe. Karetka była na miejscu już 8 minut później. Lekarz od razu zdecydował, by chłopca przewieść do szpitala, bo rozmiękczonego kawałka bułki, mimo prób, nie udało się wyciągnąć z tchawicy. - Jedyną szansą na uratowanie dziecka było zastosowanie bronchoskopu - mówi Zbigniew Kołodziejczyk, dyrektor Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy. - A że tego urządzenia nie ma na wyposażeniu karetek, szybko jechaliśmy do szpitala Latawiec, który ma go na oddziale intensywnej terapii - dodaje dyrektor i opowiada, że tuż przed szpitalem doszło do zatrzymania akcji serca chłopca. Lekarz rozpoczął reanimację w karetce, kontynuowano ją w szpitalu, ale mimo to chłopiec zmarł. Beata Piekarska-Kaleta, szefowa wydziału śledczego świdnickiej prokuratury rejonowej zapewnia, że sprawa zostanie dokładnie zbadana i wyjaśniona. - Wykonano już sekcje zwłok dziecka, zbierane są materiały - mówi prokurator.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama