Wałbrzych: Możemy pomóc dzieciom z hospicjum

  Wałbrzych: Możemy pomóc dzieciom z hospicjum

  Paweł Gołębiowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o smutku

  Dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o smutku ©fot. dariusz gdesz

  Wałbrzyskie hospicjum dba nie tylko o chorych. - Pomagamy też dzieciom osieroconym przez naszych pacjentów. Bardzo potrzebują wsparcia i tych chwil radości - wyjaśnia Henryka Kowalczyk, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, oddział w Wałbrzychu.
  Dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o smutku

  Dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o smutku ©fot. dariusz gdesz

  W czwartek grupie 20 dzieci, którymi opiekuje się wałbrzyskie hospicjum, uśmiech z twarzy nie znikał ani na chwilę. Podopieczni uczestniczyli w kuligu zorganizowanym specjalnie dla nich w Stadzie Ogierów Książ. - Przewieźliśmy dzieci wozami biesiadnymi za darmo. Pomagamy potrzebującym, to może kiedyś wróci do nas i ktoś nam też pomoże - wyjaśniał Grzegorz Dróżdż, zajmujący się marketingiem w stadzie w Książu.


  Na maluchy czekało jeszcze zwiedzanie wozowni i stajni, a później ognisko z pieczeniem kiełbasek. A maluchy, którymi opiekuje się hospicjum, były zachwycone. - Tu jest wspaniale. Bardzo mi się podobało. Zwłaszcza kulig i źrebaczki w stajni - mówiła 10-letnia Kamila, która na wycieczkę wybrała się z siostrą bliźniaczką, Angeliką, pod opieką wujka. - Ich tata nie żyje - wyjaśniał pan Marek.
  Z gromadką aż 6 swoich pociech przyjechał natomiast do Książa Dariusz Budnik. Jego żona zmarła w czerwcu 2010 roku na raka i teraz musi sobie radzić sam. Bardzo pomaga mu 16--letnia córka Iza. - Jest nam ciężko. Mamy bardzo brakuje - mówiła, poprawiając czapeczki siostrom, czteroletnim bliźniaczkom Kamili i Jessice. Ale pomoc towarzystwa to nie tylko organizowanie atrakcji. Dopłaca też do przedszkola, organizuje paczki na święta, wyprawki do szkoły. - Tym dzieciom trzeba okazać zainteresowanie. Pamiętając jednak, że potrzebują zrozumienia, a nie litości - wyjaśnia Dorota Drzyzga, jedna z wolontariuszek hospicjum.

  By takich inicjatyw było więcej, można wesprzeć Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej oddział w Wałbrzychu jednym procentem podatku (numer KRS 0000047710).

  Czy wesprzesz w tym roku jakąś organizację jednym procentem z podatku?

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zawsze wspieram

   Adso (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 60 / 49

   www.frol.org.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fundacja

   Adso (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 54 / 54

   www.frol.org.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama