Polska - Dania. Wynik meczu 27:31. MŚ Piłka Ręczna Katar (RELACJA Z MECZU, ZDJĘCIA, FILMY)

MH, AIP, TVN X-news
Polska - Dania. Wynik meczu Polska Dania. MŚ Piłka Ręczna 2015. Polacy przegrali z Duńczykami 27:31. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej 2015 - relacja na żywo PGNiG/X-NEWS
Polska - Dania. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Katar 2015. Polacy przegrali mecz z Duńczykami 27:31. Walka była zacięta do samego końca, jednak polscy szczypiorniści nie byli w stanie odeprzeć ataku Danii. Wicemistrzowie prowadzili już w pierwszej połowie meczu. Polacy zajęli trzecie miejsce w fazie grupowej po Niemcach i Duńczykach. Z kim polscy szczypiorniści zmierzą się w 1/8 finału MŚ Piłka Ręczna Katar 2015?

POLSKA - DANIA. WYNIK MECZU MŚ PIŁKA RĘCZNA KATAR 2015. POLACY NIE DALI RADY DUŃCZYKOM

Mecz Polska - Dania w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Katar 2015 zakończył się ostatecznie przegraną Polaków 27:31 (12:16). Już w pierwszej połowie meczu Polakom nie udało się wyjść na prowadzenie. W 1/8 finału mistrzostw świata Polacy zmierzą się ze Szwecją, a Duńczycy z Islandią. Walka toczyła się dzisiaj o drugie miejsce w grupie oraz o trafienie na łatwiejszego przeciwnika w kolejnej rozgrywce.

Biało-czerwoni awansowali do 1/8 finału z trzeciego miejsca i o ćwierćfinał zagrają w poniedziałek ze Szwecją:

POLSKA - DANIA. WYNIK MECZU. PRZEGRYWALIŚMY JUŻ PO PARU MINUTACH

Niestety już po 10 minutach Polacy przegrywali 3:5. Kolejnej kontuzji nabawił się również Krzysztof Lijewski, w wyniku której opuścił boisko już po kilku minutach meczu mistrzostw świata w Katarze. Tym razem uraz związany był z kostką.

Potwierdził to na konferencji prasowej trener naszej reprezentacji, Michael Biegler: - Mamy problem ze stopą Krzyśka. Muszą się nim zająć lekarze – powiedział Niemiec.

To nie był koniec przykrości dla naszego zespołu w pierwszych minutach. Aż pięć pierwszych rzutów „biało-czerwonych” w znakomitym stylu obronił duński bramkarz, Niklas Landin, którego szczególnie podkręciła interwencja z siódmej minuty, gdy Piotr Chrapkowski trafił go piłką w okolice twarzy. Chwilę wcześniej pierwszego gola dla naszego zespołu musieliśmy czekać kolejne dwie minuty.

POLSKA - DANIA. RELACJA Z MECZU. WYNIK MECZU PO PIERWSZEJ POŁOWIE 12:16

Duńczycy również mieli swoje problemy. Zmarnowali kilka świetnych okazji, nie trafiając nawet w bramkę. Nasz zespół zacieśnił obronę, poprawił skuteczność i szybko odrabiał straty.

Niestety po pierwszej połowie Duńczycy wciąż prowadzili, a po 40 minutach gry wynik wynosił 15:22. Biało - czerwoni z trudem próbowali zmniejszyć dystans sześciu punktów. Ostatecznie przegrali czterema punktami z Danią.

A. Wiśniewski: Mam nadzieję, że w meczu z Danią wykorzystaliśmy limit złego grania - film:

SZWEDZI RYWALAMI POLAKÓW W ĆWIERĆFINAŁACH - FILM:

POLSKA - DANIA. MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE RĘCZNEJ KATAR 2015. SKŁAD OBU DRUŻYN I BRAMKI

Polska: Szmal, Wyszomirski – Wiśniewski 2, Krajewski – Bielecki 1, Chrapkowski 2 – Jurkiewicz 1, M. Jurecki 4 – Lijewski, Rojewski 5, Szyba 2 – Daszek 2, Orzechowski – Syprzak 3, B. Jurecki 5 (4), Grabarczyk. Kary: 6 minut

Dania:Landin, Green – Christiansen 2, Larsen 3, Mortensen 1, Eggert 2 (1), Schmidt 1, Spellerberg, Noddesbo 4, Lasse Svan 4, Lindberg 6 (2), R. Toft, Mollgard, Sondergaard 2, H. Toft 2, Hansen 4. Kary: 10 minut.