Iwona Śledzińska-Katarasińska: Pigułka "dzień po" jest...

  Iwona Śledzińska-Katarasińska: Pigułka "dzień po" jest lepsza od porzucania dziecka na śmietniku

  Krzysztof Marczyk AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wciąż nie wiadomo jak dystrybuowana ma być pigułka "dzień po". W Łodzi farmaceuci sprzedają ją bez recepty, zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej, z kolei w innych polskich miastach wymagany jest kwitek od lekarza.
  Iwona Śledzińska-Katarasińska

  Iwona Śledzińska-Katarasińska ©Fot. Krzysztof Szymczak

  Komisja Europejska wydała dyrektywę, że pigułka "dzień po" powinna być sprzedawana bez recepty. Zmienić mogłaby to ustawa, której brak. Jednak decyzja KE rozpoczęła ogólnonarodową dyskusję. - Podniosło się straszne larum, każdy próbuje tę pigułkę inaczej zakwalifikować, że jest ona wczesnoporonna, że to śmierć, morderstwo...podczas gdy ona jest pigułką, która nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zarodka, więc uspokójmy się - powiedziała Agencji Informacyjnej Polskapresse Iwona Śledzińska-Katarasińska. - Ingeruje w naturalny bieg, to prawda, ale chyba jest lepsza od pigułki wczesnoporonnej, od aborcji, od porzucenia dzieci na śmietniku - co do tego nie mam żadnych wątpliwości - dodała posłanka PO.


  Śledzińska-Katarasińska uważa, że nie należy dopuścić do sytuacji, w której pigułka jest dystrybuowana w centrach handlowych jak np. pastylki od kaszlu. - Pojawił się problem małoletnich. Niedobrze byłoby, gdyby ludzie chodzili po pigułkę jak po mentosy do kiosku - powiedziała. - Wtedy pojawiła się dyskusja, czy nie jest potrzebne jakieś rozwiązanie ustawowe, czy nie jest potrzebna granica wieku i z tego co wiem, ministerstwo pracuje nad takimi rozwiązaniami.

  Z racji tego, że Polska jest krajem katolickim, nie brakuje głosów, mówiących iż pigułka jest sprzeczna z wiarą. Śledzińska-Katarasińska podchodzi uważa, iż nie powinno to wpływać na prawodawstwo w tej kwestii. - Kwestia religii i katolicyzmu to kwestia każdego katolika. Przecież nie ma obowiązku używania tej pigułki. Jeśli katolik nie chce to nie będzie jej stosował. A co to ma do państwa i do regulacji państwowych. No przecież póki co, nikogo się nie prześwietla czy jest katolikiem, czy jest protestantem albo agnostykiem. Prawo daje tylko możliwości, a każdy w zgodzie z sumieniem z tych możliwości korzysta - mówiła.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak Jan Hartman i żydokomuna ośmieszają kościół katolicki - tłumaczy Andrzej Pochylski

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   www.youtube.com/watch?v=_SKdzSleo0Y

   Zdjęcie autora komentarza
   Stare lewackie sypiące się próchno już od dawna nie musi martwić się pigułki

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

   antykoncepcyjne.
   Dlaczego zatem pigułki budzą jeszcze u niej takie zainteresowanie?
   Czy to wspomnienia z młodości która przeminęła bezpowrotnie? Rozrywkowe obozy ZSMP dla aktywistów i...rozwiń całość

   antykoncepcyjne.
   Dlaczego zatem pigułki budzą jeszcze u niej takie zainteresowanie?
   Czy to wspomnienia z młodości która przeminęła bezpowrotnie? Rozrywkowe obozy ZSMP dla aktywistów i aktywistek, wspólne "nocne czytanie" Marksa i Lenina?
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama