Policja podsumowała ubiegły rok

  Policja podsumowała ubiegły rok

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W 2014 roku, w mieście i powiecie spadła liczba kryminalnych przestępstw
  Z najnowszych danych przygotowanych przez głogowską Powiatową Komendę Policji wynika, że w naszym mieście i powiecie zanotowano w ubiegłym roku spadek liczby przestępstw. Niestety, jest natomiast wzrost interwencji podejmowanych przez funkcjonariuszy.

  Według statystyk, w 2013 roku doszło do 736 przestępstw kryminalnych. W ubiegłym takich zdarzeń było 525, czyli o 211 mniej.
  Pod względem liczby interwencji policji, ubiegły rok był bardziej pracowity. W 2014 roku funkcjonariusze podejmowali je w sumie 11.611 razy. W 2013 roku było ich o ponad tysiąc mniej ( 10.518).

  W policyjnym raporcie na temat bezpieczeństwa w Głogowie i powiecie, który będzie prezentowany miejskim radnym na lutowej sesji, jest też informacja na temat liczby służb patrolowych. W ubiegłym roku było ich 12.530. Jak policzono, średnio każdego dnia 34 umundurowanych policjantów pełniło służbę w mieście i powiecie.

  W komendzie wyliczono także średni czas oczekiwania na przyjazd policji. Na terenie Głogowa było to dokładnie 6 minut i 44 sekundy, natomiast na terenach wiejskich przyjazd policji zajmował 9 minut i 42 sekundy.
  Według policyjnych statystyk, liczba zdarzeń drogowych w obu porównywanych latach jest niemal identyczna (1014 w 2013 r. i 1012 w 2014 r.). Liczba wypadków drogowych nieco się różni i to na korzyść ubiegłego roku: 2013 r. - 65, a w 2014 r. - 57.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bez zwyzek!

   barabasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   dobra tam wazne ze nie ma zwyzek

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama