Filmy i muzyka u stóp Karkonoszy

  Filmy i muzyka u stóp Karkonoszy

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W drugiej połowie lutego Jelenia Góra stanie się zimową stolicą filmu. Program Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „ZOOM – ZBLIŻENIA” jest prawie dopięty.
  Nigel Kennedy

  Nigel Kennedy ©Marcin Osman

  Od 17 do 22 lutego na pokazach specjalnych planowane są pokazy filmów: Polskie gówno, Fotograf i Jurek. Jurorami festiwalu są Tomasz Raczek i Katarzyna Kozyra. W programie znajdą się koncerty Nigela Kennedy’ego z Kroke i Krzysztofa Majchrzaka.
  Do konkursu głównego nadesłano 1800 filmów. W kategorii animacje zakwalifikowano 21 filmów, w fabule 20, w dokumencie 17, w wideo art 38. W ramach pokazów specjalnych będzie można zobaczyć najnowszy film Katarzyny Kozyry pt. Szukając Jezusa, a po filmie odbędzie się spotkanie z artystką. W programie jest też spotkanie z Waldemarem Krzystkiem, reżyserem Fotografa. Podczas pokazów konkursowych hitem będzie dokument Nasza klątwa Tomasza Śliwińskiego, nominowany do Oscara.


  Nigel Kennedy z Kroke  Skrzypek Nigel Kennedy z zespołem Kroke zagra 17 lutego o godz. 20.30 w Teatrze im. C. K. Norwida, bilety kosztują 150, 80 i 50 zł. W programie są utwory z albumu East meets East – wędrówki po różnych muzycznych tradycjach Europy Wschodniej.

  Brzdąc Chaplina z muzyką na żywo  Tradycją festiwalu są projekcje kina niemego z muzyką graną na żywo. 18 lutego o godz. 21 obejrzymy w Jeleniogórskim Centrum Kultury film Charliego Chaplina Brzdąc. Na żywo zagra zespół Contemporary Noise Quintet – grają energetyczny jazz. Bilety po 30 złotych.
  Krzysztof Majchrzak wystąpi z kwartetem A2 19 lutego o godz. 21 w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Grają muzykę klasyczną, jazz, soul, rock. Bilety są po 50 zł. Bilety na ZOOM – ZBLIŻENIA można już zarezerwować i kupić w Jeleniej Górze: w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu przy ul. Komedy-Trzcińskiego.
  Na koncert Nigela Kennedy’ego bilety dostępne są także w Teatrze im. C. K. Norwida. Bilet jednodniowy na projekcje konkursowe kosztuje 6 zł, karnet 12 zł. Wejściówka na pokaz specjalny kosztuje 10 złotych, a karnet 30 złotych. Festiwal organizuje Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama