„Macht mir Spaß” – udany debiut grupy Novy Ruch Teatr

  „Macht mir Spaß” – udany debiut grupy Novy Ruch Teatr

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dwie panie perfekcyjnie kręcące się po zaaranżowanej kuchni, z wdziękiem i niedyskretnie obwąchujące widzów, doprowadziły tych ostatnich do gromkich wybuchów śmiechu. „Macht mir Spaß”(w wolnym tłumaczeniu „Zrób mi przyjemność”), pierwsze przedstawienie nowej, wrocławskiej grupy o nazwie Novy Ruch Teatr, było świetne.
  Agnieszka Dziewa i Agnieszka Charkot – perfekcyjna praca może sprawić, że pani domu zasypia przy kuchence

  Agnieszka Dziewa i Agnieszka Charkot – perfekcyjna praca może sprawić, że pani domu zasypia przy kuchence ©Klara Kowtun

  W oszczędnej scenografii Adama Królikowskiego, odziane w dyskretne szarości, Agnieszka Dziewa i Agnieszka Charkot (na co dzień aktorki Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego) zawładnęły publicznością bez reszty. Piekły mufinki, krzątając się po kuchni na wzór Perfekcyjnej pani domu. Świetna była scena, w której na wyścigi mieszały mąkę z mlekiem, wymachując dziarsko kuchennymi trzepaczkami. Równie dobrze szło im samo pieczenie, w czasie którego przysnęły, a obudził je dyskretny zapach palonego ciasta. To właśnie wtedy ruszyły w stronę publiczności, usiłując wywąchać, skąd dochodzi brzydki zapaszek. Zasiadły też przy stole, dzieląc na porcje paczkę czipsów i zajadając je przy pomocy noża i widelca.
  Oczywiście, wszystko tu kojarzyło się z pieczeniem i kuchenną krzątaniną. Obie aktorki jednak pokazały coś więcej niż tylko kuchenne rewolucje. Ruchem, gestem, uśmiechem i mimiką zbudowały świat, w którym najważniejsze są własne ambicyjki, a elegancja i serdeczny uśmiech skierowany do towarzystwa przy stole nie zawsze odzwierciedla prawdziwe stosunki międzyludzkie. Kuchnia (i jadalnia) to swoisty mikrokosmos, w którym wre prawdziwe życie, pełne pasji, fascynacji, zabawy, nienawiści – od różnorodnych emocji ze sceny buchała gorączka niczym z piekarnika.
  Autorem opracowania ruchu scenicznego i reżyserem tej scenicznej, maleńkiej (przedstawienie trwa niespełna 50 minut) perełki jest Piotr Soroka. To była naprawdę dobra rozrywka.
  Novy Ruch Teatr, „Macht mir Spaß”, premiera 18 stycznia we wrocławskim ToTu (ul. Hubska 6).

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama