Platforma Slur, czyli Wikileaks 2.0. Tajemnice wojskowe będą...

  Platforma Slur, czyli Wikileaks 2.0. Tajemnice wojskowe będą na sprzedaż w ciemnej sieci

  James Dean

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Strona główna Slur
  1/2
  przejdź do galerii

  Strona główna Slur ©http://slur.io/

  W ciemnym internecie, w którym już sprzedaje się broń i narkotyki, powstaje rynek tajnych wojskowych informacji wywiadowczych, poufnych informacji korporacyjnych i innych danych.
  Platforma Slur, z której będzie można korzystać bezpłatnie, pozwoli anonimowo sprzedawać i kupować wszelkiego rodzaju tajemnice w zamian za bitcoiny, piszą jej twórcy z grupy u99.

  Na swojej publicznej stronie internetowej, pod sloganem "Znienawidzicie to", grupa twierdzi, że Slur "wyciśnie z organizacji sekrety i fundusze" i będzie miała "głęboki i trwały wpływ na nasze społeczeństwo".

  Grupa sugeruje, że rządy, armie, korporacje i inne organizacje będą zmuszone licytować się ze swoimi pracownikami, aby utrzymywać wrażliwe informacje w tajemnicy. "Organizacje wszelkiego typu... są w tym niefortunnym położeniu, że mają zarówno wiele płynnych aktywów, jak i dużą liczbę tajemnic, które muszą chronić, a do których ma dostęp wielu niezadowolonych lub psychopatycznych pracowników", pisze grupa.

  Grupa twierdzi, że zachęty finansowe, by anonimowo sprzedawać tajemnice, będą bardziej skuteczne niż "ideologia, która motywowała patriotów, takich jak Edward Snowden". Snowden, były pracownik CIA, został oskarżony o szpiegostwo po ujawnieniu informacji na temat internetowej i telefonicznej inwigilacji prowadzonej przez wywiad amerykański i dostał azyl w Rosji.

  Platforma Slur będzie utrzymywana w zapewniającej anonimowość sieci Tor (The Onion Router), w której już funkcjonują rynki sprzedaży broni, narkotyków i wykradzionych informacji. Wirtualna waluta bitcoin pozwala ukryć tożsamość swoim użytkownikom, dzięki czemu stała się popularna na rynkach w ciemnym internecie.

  Grupa u99 twierdzi, iż spodziewa się, że na platformę sprzedażową Slur trafią sekrety dotyczące projektów produktów konsumenckich, aerokosmicznych i obronnych, tajemnice handlowe, "niepochlebne zdjęcia i filmy przedstawiające celebrytów", dowody istotne dla toczących się procesów karnych oraz świadczące o korupcji urzędników państwowych. Ponadto według grupy mogą tam trafić również luki bezpieczeństwa w sieciach komputerowych oraz bazy danych klientów wykradzione ze spółek.

  "Na każdego idealistę gotowego bezinteresownie poświęcić swoją wolność i swoje aktywa, a nawet ryzykować życiem dla większego dobra, przypada tysiąc psychopatów gotowych anonimowo sprzedać swoich kolegów dla korzyści materialnych", pisze grupa na swojej publicznej stronie internetowej. "Platforma Slur to WikiLeaks 2.0".

  "Nieregulowany, wolny rynek informacji zdefiniuje na nowo rzeczywistą wartość każdej osoby, gdy jej aktywa materialne zostaną zestawione z wartością rynkową jej sekretów", pisze grupa. Rozwijana platforma stanie się "nieocenionym źródłem wiedzy publicznej, umożliwiającym dostęp do nieprzefiltrowanej prawdy". Dziennikarze będą zmuszeni "wynagradzać sygnalistów za podejmowane przez nich ogromne ryzyko".
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   naiwni frankowicze

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   He, he „bitcoiny”. Internetowa piramidka szczęścia dla naiwniaków, którzy dają się nabijać w butlę internetowym cwaniaczkom. Tak, tak. Kupujcie te bitcojny a wyjdziecie jak frankowicze na...rozwiń całość

   He, he „bitcoiny”. Internetowa piramidka szczęścia dla naiwniaków, którzy dają się nabijać w butlę internetowym cwaniaczkom. Tak, tak. Kupujcie te bitcojny a wyjdziecie jak frankowicze na szwajcarskim kredycie. Szwajcarzy też zwabiali tanimi kredytami a potem jak już naiwni frankowicze byli w worku to sruuu i kursy w górę.

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama