Filipiny: 6 milionów ludzi na mszy odprawianej przez papieża...

  Filipiny: 6 milionów ludzi na mszy odprawianej przez papieża Franciszka [ZDJĘCIA]

  Aleksandra Gersz AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Jak podało BBC News, aż 6 milionów Filipińczyków uczestniczyło w odprawianej przez Papieża Mszy Świętej i witało go na ulicach, podczas drogi do parku Rizal. Jak informuje agencja Reuters, to więcej niż 20 lat temu podczas pielgrzymki papieża Jana Pawła II, kiedy Polaka przywitało pięć milionów ludzi.

  Tłumu w stolicy Filipin nie odstraszył nawet nieustannie padający deszcz. Wielu wiernych czekało przed bramami parku, które otwierały się o świcie, przez całą noc - podaje agencja Reuters.


  Wcześniej Franciszek odwiedził katolicki uniwersytet w Manili, podczas którego spotkał się z 12-letnią, porzuconą przez rodzinę dziewczynką. - Wiele dzieci zostaje opuszczonych przez swoich rodziców, stają się ofiarami zbrodni, narkomanami lub oddają się prostytucji. Dlaczego Bóg na to pozwala, jeśli to nie jest wina dzieci? Dlaczego tak mało ludzi nam pomaga? - zapytała 12-latka, Glyzelle Iris Palomar. Papież przytulił i błogosławił płaczące dziecko.

  Po spotkaniu Papież apelował o pomoc dla porzuconych i bezdomnych dzieci, których według raportu ONZ żyje na ulicach Filipin ponad milion. - Proszę każdego z was, aby odpowiedział sobie na pytanie: czy nauczyłem się płakać nad dzieckiem głodnym, zażywającym na ulicy narkotyki, bezdomnym, opuszczonym, wykorzystywanym, traktowanym przez społeczeństwo jako niewolnik - apelował do wiernych na uniwersytecie.

  - Musimy nauczyć się traktować każde dziecko jak dar, który powinien być przez nas przyjęty, chroniony i kochany. Musimy zacząć dbać o młodych ludzi, nie pozwalać na ich wykorzystywanie i życie na ulicy - kontynuował Franciszek podczas Mszy Świętej. Papież mówił także o konieczności walki z biedą, ignorancją i korupcją oraz potępił "ataki rządu na rodzinę" i wartości "które są prawdziwe i święte". Franciszek odniósł się tutaj do wprowadzonej przez filipiński rząd system kontroli urodzeń.

  W sobotę Papież odwiedził miasto Tacloban, które dwa lata temu zostało zniszczone podczas tajfunu. Zmuszony był jednak skrócić wizytę o cztery godziny z powodu zbliżającej się burzy tropikalnej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama