Dolnośląskie autokary coraz bezpieczniejsze

  Dolnośląskie autokary coraz bezpieczniejsze

  Violetta Pietrzak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wyniki prowadzonej na Dolnym Śląsku akcji "Bezpieczny autokar" pokazują, że sprawdził się pomysł kontroli autobusów, którymi podróżują dzieci w trakcie zimowych ferii. Okazało się, że rodzice, wysyłając swoje pociechy na wypoczynek, coraz częściej sami proszą policję o skontrolowanie pojazdów, a mundurowi z roku na rok zatrzymują coraz mniej dowodów rejestracyjnych. To znaczy, że stan autokarów się poprawia.
  Przez całe ferie policja uważnie przygląda się autobusom

  Przez całe ferie policja uważnie przygląda się autobusom ©Rafał Święcki

  We Wrocławiu w jednym z punktów kontrolnych, tuż obok Wzgórza Andersa, tylko w ciągu minionego tygodnia skontrolowano 60 autobusów. - Drugie tyle zatrzymali do kontroli policjanci na co dzień patrolujący miasto - mówi Magdalena Kruaze z biura prasowego dolnośląskiej policji.

  W stolicy Dolnego Śląska zatrzymano do tej pory dowody rejestracyjne tylko trzech autokarów. - Pojazdy miały zły stan techniczny: łyse opony i wyciekające płyny - wyjaśnia policjantka. Jak dodaje, żaden z kierowców nie był pijany, a dokumenty samochodów były w porządku.

  Podobne kontrole są prowadzone w każdym z miast regionu. Policja podkreśla, że coraz częściej proszą o to rodzice małych podróżnych. - Tyle się słyszy o wypadkach - tłumaczy Maria Leśniak z Jeleniej Góry, mama Przemka, który pojechał nad morze. - Lepiej mieć pewność, że auto jest sprawne, a kierowca trzeźwy.

  W Jeleniej Górze mundurowi dostali trzy zgłoszenia z prośbą o kontrolę autokarów. - Sądzimy, że były to telefony od rodziców - mówi Krzysztof Brodowski z jeleniogórskiej drogówki. Autokary były sprawne.
  Stały punkt kontroli ma również Kłodzko. Do tej pory policja skontrolowała jednak tylko jeden pojazd. - Wszystko było w porządku - informuje Daria Sługocka z kłodzkiej policji. A mundurowi cały czas czekają na nowe zgłoszenia.

  Sprawdź, jak Twoje dziecko może spędzić ferie na Dolnym Śląsku

  Jak zgłosić?
  Jeśli Wasze dziecko jedzie autokarem na ferie, nie wahajcie się poprosić o kontrolę pojazdu. Dolnośląska policja uruchomiła specjalne numery telefonów:
  Wrocław: 71-326-51-60
  Legnica: 76-876-15-74
  Jelenia Góra: 75-752-05-81
  Wałbrzych: 74-842-04-20
  Kłodzko: 74-647-32-72

  Każdy może zgłosić autokar do kontroli. Pamiętajmy jednak, aby robić to co najmniej dzień przed jego planowanym wyjazdem w trasę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama