Kardynał naprawia błąd Anioła Stróża

  Kardynał naprawia błąd Anioła Stróża

  Janusz Michalczyk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nie mieli racji ci krytycy polskiego Kościoła, którzy zarzucali mu powierzchowność, skupianie się na rozwoju ruchu pielgrzymkowego przy jednoczesnym zaniedbywaniu głębokiej refleksji teologicznej.
  Kardynał naprawia błąd Anioła Stróża

  ©Paweł Relikowski

  Kłam tym niecnym atakom zadają - nieoficjalne na razie - informacje, że nasz Episkopat pracuje intensywnie nad zmianą dogmatu o Trójcy Świętej. Z przecieków wynika, że kogoś z obecnego składu, czyli Ojca, Syna lub Ducha Świętego, zastąpi Jan Paweł II.

  Nieprawdopodobne? A czy jeszcze kilka miesięcy temu uwierzylibyście, że w przeciętnej mieścinie, jaką jest Świebodzin, stanie najwyższy pomnik Chrystusa Króla na kuli ziemskiej? Albo że krew papieża przyspieszy proces odzyskiwania zdrowia po fatalnym wypadku przez sportowego kierowcę?

  Tymczasem nieposkromiona wyobraźnia zwykłego polskiego proboszcza sprawiła, że od ostatniej jesieni możemy być dumni, że nasz Zbawiciel bije na głowę tego najsłynniejszego, z Rio de Janeiro. Co prawda nie stoi na tak imponująco wysokim wzgórzu jak w Brazylii, ale nie jest przecież zbiorowym grzechem świebodzinian, że mieli pecha i urodzili się na nizinie.

  Robert Kubica cztery lata temu zrobił parę fikołków bolidem na torze Formuły 1 w Montrealu. Miał wtedy na głowie kask z napisem "Jan Paweł II". Auto rozbił w drobiazgi, ale sam wyszedł z wypadku prawie bez szwanku. Kilka tygodni temu jego Anioł Stróż musiał się na chwilę zagapić, bo polski kierowca wpadł na barierkę podczas rajdu we Włoszech i m.in. pogruchotał sobie dłoń.

  Znany z pobożności i skromności sportowiec między kolejnymi skomplikowanymi operacjami poprosił o obrazek z Janem Pawłem II. Odpowiedź kardynała Stanisława Dziwisza zatkała wszystkim dech w piersiach. Co tam jakiś obrazek... Kubica dostał relikwię - skrawek ornatu i kroplę krwi. I na dokładkę - zaproszenie na mszę beatyfikacyjną do Watykanu z rezerwacją pole position (najlepsze miejsce startowe do wyścigu Formuły 1). Czyżby kardynał chciał posadzić kierowcę obok papieża Benedykta XVI? Łatwo nie będzie, ale w końcu - skoro Polaka ma zastąpić w ściganiu Niemiec Nick Heidfeld - to rewanż ze strony jego rodaka byłby mile widziany.

  Łatwo o dobre miejsce 1 maja na placu św. Piotra nie będzie, bo frekwencja zapowiada się nadzwyczajna. Z dnia na dzień rośnie pobożność i zapał wiernych, o czym świadczy chociażby to, że - co opisujemy szczegółowo w naszej gazecie - wrocławscy radni pokłócili się o miejsca w prestiżowej pielgrzymce władz miejskich.

  Dlatego, nawet jeśli Trójca Święta nie zostanie ostatecznie zmodyfikowana, można w ciemno obstawiać, że pod względem liczby modlitw kierowanych po beatyfikacji przez Polaków Jan Paweł II pobije Matkę Boską i Jezusa razem wziętych.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie łatwa

   terminator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Dziwna nie dziwna ale na pewno nie łatwa i nie dla tych, co nie wymagają od siebie i to także dotyczy rozumu, bo wiara jest łaską a nie dziedzictwem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Krew Papieża

   tik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Rozumiem że Wojtyle jeszcze za życia upuszczali krew, myśląc o przyszłych relikwiach... Dziwna ta watykańska religia...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama