Poseł Wojciech Zubowski pyta o wyziewy z KGHM

  Poseł Wojciech Zubowski pyta o wyziewy z KGHM

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W ostatnich tygodniach do Biura Poselskiego Wojciecha Zubowskiego wpłynęły odpowiedzi na interpelacje skierowane do Ministerstwa Środowiska dotyczące emisji szkodliwych substancji do powietrza w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym.
  Poseł Zubowski, po interwencji mieszkańców powiatu, złożył interpelacje w sprawie możliwości emitowania przez KGHM szkodliwych substancji do powietrza. Ich złożenie poprzedziło spotkanie z udziałem prof. Mariusza Oriona Jędryska i posła Grzegorza Woźniaka, którzy już od dłuższego czasu informowali o zagrożeniach płynących z wdychania szkodliwych substancji.

  Z odpowiedzi udzielonych na interpelacje wynika, że faktycznie odnotowano przekroczenie części dopuszczalnych norm emitowanych substancji. Możliwe jest także, że negatywne oddziaływanie sięga daleko poza Głogów, nawet do Lubina, Wschowy czy Zielonej Góry.

  Dla mieszkańców Głogowa najważniejszym wskaźnikiem będą najprawdopodobniej wyniki badań przeprowadzanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie (spółka dysponuje aparaturą, dzięki której możliwe jest samodzielne przeprowadzenie części badań na obecność szkodliwych substancji w powietrzu).
  Poseł Wojciech Zubowski nie wyklucza złożenia kolejnych interpelacji w tej sprawie, ponieważ nie na wszystkie pytania udzielono wyczerpujących odpowiedzi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama