Wrocław: Wyrok za napad na bank i sklep z elektroniką

  Wrocław: Wyrok za napad na bank i sklep z elektroniką

  Tomasz Targański

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławski sąd wydał dziś wyrok w procesie szajki, która napadła na sklep NEO24 przy ul. Bystrzyckiej, bank BZ-WBK przy ul. Gubińskiej i aptekę przy ul. Inżynierskiej. Patryk S. pójdzie do więzienia na 4 lata, a Damian Ł. na 3 lata. Dwóch pozostałych członków grupy - Kamil Ł. i Wojciecha L., sąd skazał na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat.
  Cała czwórka od stycznia do kwietnia 2010r. napadła kolejno na bank, aptekę i sklep elektroniczny. Aby zastraszyć pracowników banku, posłużyli się pistoletem na gaz. Zrabowali wtedy 34 tys. zł. W przypadku drugiego "skoku" poszło im już gorzej, bo w kasie apteki był tylko tysiąc złotych.

  Kres ich działalności położył napad na sklep NEO 24 przy ul. Bystrzyckiej. W tym wypadku bandycie posłużyli się już prawdziwym rewolwerem.
  Na początku wszystko szło dobrze, udało im się zabrać kasetkę z pieniędzmi (było w niej 1,8 tys. zł), ale przed wyjściem pracownicy firmy ochroniarskiej i klienci sklepu rzucili się na złodziei. Rozpoczęła się szarpanina. Patryk S. został obezwładniony i zamknięty na zapleczu. Damianowi Ł. zaś w trakcie bójki zdarto z głowy kominiarkę i choć ze sklepu udało mu się uciec, to jego twarz zarejestrowała wideokamera.

  W trakcie procesu oskarżeni przyznali się do winy, a nawet zeznawali przeciwko sobie. Niższe wyroki dla Kamila Ł. i Wojciecha L. sąd uzasadnił tym, że nie brali oni udziału w napadzie na sklep NEO 24 gdzie użyto prawdziwej broni oraz faktem, że kiedy popełnili przestępstwo nie mieli ukończonych 21 lat i nie byli wcześniej karani.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama