Wrocław: Koniec utrudnień na placu Społecznym od czwartku

  Wrocław: Koniec utrudnień na placu Społecznym od czwartku

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  zdjęcie ilustracyjne
  1/2
  przejdź do galerii

  zdjęcie ilustracyjne ©Paweł Relikowski

  Odtworzenie nawierzchni po awarii wodociągowej na tzw. pl. Społecznym potrwa do czwartku. Wstępny termin otwarcia całej jezdni w kierunku centrum pracownicy wodociągów ustalili wstępnie na środę, ale po konsultacji z drogowcami przesunięto go o jeden dzień.
  Tuż po awarii wodociągowej na tzw. pl. Społecznym (koło budynku Poczty Głównej przy Krasińskiego), MPWiK podawało informację, że utrudnienia w ruchu drogowym powinny zakończyć się w środę wieczorem. Teraz jest tam dostępny jeden pas ruchu w kierunku centrum, na dwóch pozostałych ustawiono barierki. Standardowo odtwarzanie nawierzchni po pracach wodociągowych trwa kilka dni. Gdy firma wykonująca te prace zweryfikowała czas potrzebny na ułożenie asfaltu, okazało się że potrzeba na to jednego dnia więcej.


  – Technologia , którą zostanie odtworzona nawierzchnia, nie pozwala nam na wcześniejsze zakończenie prac. Oczywiście staramy się, by udostępnić kierowcom całą szerokość jezdni jak najszybciej, ale zdecydowanie lepiej jest poczekać aż poszczególne warstwy dobrze wyschną, niż potem robić poprawki. Gdy nie zostanie to zrobione porządnie, jezdnia może osiąść – tłumaczy Estera Zuzel z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

  ZOBACZ KONIECZNIE: Urzędnicy przyznają, że oszukują kierowców. "Żeby nie było korków"

  Postęp prac widać gołym okiem, bo niektóre warstwy z masy bitumicznej są już ułożone. Dziś jednak kierowcom nie uda się po nich przejechać.

  Jeden pas na pl. Społecznym dziś znów jest otwarty dla aut. W okolicy nie ma dużych korków. Dłużej postoimy właśnie tylko na pl. Społecznym. Wielu kierowców jedzie dziś do centrum m.in. przez ul. Sienkiewicza i pl. Bema - dzięki temu ruch jest w miarę płynny.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Duża awaria wodociągowa w centrum. Zobacz FILMY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Technologia" jego mać

   Bolandia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Technologia jest taka, że zagęszcza się warstwami różne frakcje klińca granitowego, pitem beton - może być chudy kub półsuchy - potem warstwy asfaltu. Na zdjęciach widać typiwą wiochę Mpwik -...rozwiń całość

   Technologia jest taka, że zagęszcza się warstwami różne frakcje klińca granitowego, pitem beton - może być chudy kub półsuchy - potem warstwy asfaltu. Na zdjęciach widać typiwą wiochę Mpwik - wywrotka piasku kopanego wsypans na raz i ubita po wierzchu zagęszczarką 400kg - socjalizmzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wrocławianin

   wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   zdecydowanie lepiej jest poczekać aż poszczególne warstwy dobrze wyschną, niż potem robić poprawki. Gdy nie zostanie to zrobione porządnie, jezdnia może osiąść – tłumaczy Estera Zuzel z Miejskiego...rozwiń całość

   zdecydowanie lepiej jest poczekać aż poszczególne warstwy dobrze wyschną, niż potem robić poprawki. Gdy nie zostanie to zrobione porządnie, jezdnia może osiąść – tłumaczy Estera Zuzel z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

   I tak będą robione poprawki. Jakby tak było jak Pani mówi o ile lepiej by nam się jeździło.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co kłaść dzisiaj?

   zed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Czekamy na deszcz i gorszą pogodę, wtedy będziemy ja co roku poprawiać i interes będzie się kręcił!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama