III Memoriał Irka Maciasia. Szukali perełek, a bronił...

  III Memoriał Irka Maciasia. Szukali perełek, a bronił Pawełek [ZDJĘCIA, FILM]

  Wojciech Koerber, Jakub Guder, PJ

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  III Memoriał Irka Maciasia. Szukali perełek, a bronił Pawełek [ZDJĘCIA, FILM]
  1/38
  przejdź do galerii

  ©JG

  Tadeusz Pawłowski i Janusz Sybis byli gośćmi specjalnymi III Memoriału Ireneusza Maciasia, który ponownie odbył się w Twardogórze (10-11 stycznia 2015).
  Przypomnijmy, że pomysłodawcą imprezy jest Michel Thiry, były dyrektor sportowy Śląska Wrocław oraz futbolowy menedżer, który znalazł operatywnych partnerów w ekipie twardo-górskiego GOSiR-u z Janem Świeradem na czele. W dwóch wcześniejszych edycjach imprezy, poświęconej byłemu dziennikarzowi "Gazety Wrocławskiej", udział wzięli m.in. Kamil Kosowski, Radosław Majdan, Marcin Kuźba czy Werner Liczka. Tym razem pojawiły się takie piłkarskie postacie, jak Adrian Sikora, Wojciech Szala, Remigiusz Jezierski, Janusz Jedynak, Krzysztof Ostrowski, Krzysztof Szewczyk, Marek Kowalczyk, Paweł Garyga czy Michał Ilków-Gołąb.
  Nim jednak zaczęła się rywalizacja piłkarzy, w hali GOSiR-u, od soboty, rządziły piłkarzyki. W postawie najmłodszych widać już było niemałe umiejętności i myśl przewodnią, kulturę gry. Tak, to nie była bieganina na zasadzie tam gdzie piłka, tam wszyscy. To już był zaczątek ciekawej piłki. A zasługa w tym m.in. Piłkarskiej Akademii Mistrzów Olympic Wrocław, należącej do Dariusza Sztylki i Krzysztofa Wołczka. I tu ciekawostka. W jednej drużynie występowali synowie wspomnianego Sztylki, a także Krzysztofa Ulatowskiego i Mariusza Pawełka. Co ciekawe, Jakub Pawełek, ten filigranowy blondynek, został wybrany najlepszym... bramkarzem turnieju. Nie jest zatem wykluczone, że to nazwisko będzie stało między słupkami Śląska jeszcze długo.

  Najmłodszych nagradzali medalami Michel Thirry oraz legendy Śląska: Tadeusz Pawłowski i Janusz Sybis. - Było dobrze. Za rok widzę was już na podium - zwracał się do członków ostatniej ekipy jak zwykle uśmiechnięty szkoleniowiec Śląska.

  III Memoriał I. Maciasia

  Wyniki: Śląsk Wrocław oldboys - Policja Twardogóra 1:1, Samorządowcy Twardogóra - All Stars 0:0, Policja - Sport Club tv 1:1, Śląsk - Samorządowcy 2:0, Sport Club tv - All Stars 3:2, Policja - Samorządowcy 1:0, Śląsk - Sport Club tv 2:0, Policja - All Stars 3:3, Samorządowcy - Sport Club tv 0:2, Śląsk- All Stars 3:1.

  Klasyfikacja końcowa:
  1. Śląsk Wrocław oldboys,
  2. Sport Club tv,
  3. Policja Twardogóra,
  4. All Stars,
  5. Samorządowcy Twardogóra.

  Najlepszy strzelec: Michał Ilków-Gołąb (Śląsk Wrocław old boys).
  Najlepszy bramkarz: Adam Maciejewski (Sport Klub tv).
  Najstarszy zawodnik: Janusz Kołodziej (All Stars).
  Najlepszy zawodnik: Remigiusz Jezierski (Śląsk Wrocław old boys).


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama