Francja: Trwają poszukiwania Hayat Boumeddiene. Kobieta...

  Francja: Trwają poszukiwania Hayat Boumeddiene. Kobieta uciekła do Syrii? [VIDEO]

  Wojciech Rogacin / AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Do Paryża skierowano 500 dodatkowych funkcjonariuszy policji, mających strzec bezpieczeństwa miasta. Jest to związane z planowanym na niedzielne popołudnie marszem jedności, w którym weźmie udział wiele głów państw. Policja wciąż ściga także wspólniczkę jednego z zastrzelonych w piątek zamachowców. Według gazety "Le Parisien" udało się jej uciec do Syrii.
  Hayat Boumeddiene

  Hayat Boumeddiene ©Prefecture De Police

  Po zabiciu w piątek trzech terrorystów związanych z zamachem na redakcję "Charlie Hebdo" policja francuska ściga wspólniczkę jednego z nich, 26-letnią Hayat Boumeddiene. W sobotę po południu gazeta "Le Parisien" podała - powołując się na swoich informatorów, że kobieta jest już w Syrii. Nie wiadomo, jak udało się jej wydostać z Francji.


  CNN Newsource/x-news


  Wcześniej władze ostrzegały przed Boumeddiene. Kobieta jest uzbrojona. Prokuratura twierdziła, że stanowi poważne zagrożenie dla mieszkańców.
  Prawdopodobnie to ona uczestniczyła w czwartek w napadzie na policjantkę na przedmieściach Paryża. Jej narzeczony Amedy Coulibaly spowodował wówczas kolizję drogową po to, by zwabić na miejsce policjantów, a następnie zastrzelił funkcjonariuszkę, która przybyła na miejsce wypadku.

  W piątek para wzięła zakładników w sklepie z koszerną żywnością w Paryżu. Podczas szturmu antyterroryści zastrzelili Coulibaly'ego, kobieta natomiast prawdopodobnie uciekła ze sklepu wraz z grupą zakładników.

  Policja dodatkowo musi zapewnić bezpieczeństwo głowom państw i spodziewanym setkom tysięcy uczestnikom niedzielnego marszu jedności, który odbędzie się w Paryżu. Wezmą w nim udział, m.in.kanclerz Niemiec Angela Merkel, brytyjski premier David Cameron, Mariano Rajoy z Hiszpanii, polska premier Ewa Kopacz, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Media informowały, iż policja bierze pod uwagę próbę zorganizowania zamachu przez terrorystów w trakcie marszu.

  Podobne marsze, na wzór paryskiego, odbędą się także w innych miastach Francji. Oprócz dodatkowych oddziałów policji, w samym regionie Paryża rozlokowano ponad tysiąc żołnierzy mających pilnować bezpieczeństwa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama