WOŚP 2015: Kilkanaście tysięcy policjantów zadba o...

  WOŚP 2015: Kilkanaście tysięcy policjantów zadba o bezpieczeństwo wolontariuszy Orkiestry

  Joanna Kosmalska (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  WOŚP 2015: Kilkanaście tysięcy policjantów zadba o bezpieczeństwo wolontariuszy Orkiestry

  ©Andrzej Zgiet/Polskapresse

  Kilkanaście tysięcy policjantów będzie dbać o bezpieczeństwo wolontariuszy 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Patrole będą sprawdzać czy zbiórki pieniędzy dokonują osoby do tego upoważnione. To nie jedyny wkład policjantów do gry WOŚP. Na aukcji będzie można wylicytować m.in.: spotkanie z Komendantem Głównym Policjj, szkolenie na strzelnicy policyjnej czy lekcje judo ze światowej klasy zawodnikiem, na co dzień policjantem z Olsztyna posterunkowym Maciejem Sarneckim.
  WOŚP 2015: Kilkanaście tysięcy policjantów zadba o bezpieczeństwo wolontariuszy Orkiestry

  ©Andrzej Zgiet/Polskapresse

  W tym roku orkiestra będzie grać dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki seniora. - Finał jeszcze nie ruszył, a zbiórka pieniędzy już się rozpoczęła. Mamy już ponad 600 tys, zł – mówił Jerzy Owsiak w czwartek na konferencji prasowej. - Szanujmy tęczę, bo daje radość i uśmiech – nawoływał Owsiak pokazując nową, ozdobioną tęcza puszkę, do której wolontariusze będą zbierać datki.

  Orkiestra od lat gra dla najmłodszych. W tym roku głównie dla pediatrycznych oddziałów onkologicznych, a także kardiochirurgicznych, pulmonologicznych i reumatologicznych. „Możemy wygrać z chorobą – mówił Owsiak. - Postęp w medycynie jest ogromny, mamy coraz lepsze urządzenia diagnostyczne.” Pieniądze z tegorocznego finału będą przekazywane m. in i na ten cel.

  Po raz trzeci orkiestra grać będzie także dla seniorów. - Nasze standardy w leczeniu geriatrycznym były dziewiętnastowieczne – mówił Owsiak na czwartkowej konferencji prasowej – Udało nam się to zmienić, zbudować nowe, współczesne standardy leczenia seniorów. Za ponad 20 mln zł efekt zbiórki dla seniorów w 213 roku kupiono 2 279 różnych urządzeń. Były to m.in. łóżka, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne. Za blisko 14 mln zebranych w roku ubiegłym zostanie zakupione wyposażenie dla 63 Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych. Pod tęczowym znakiem ponad 120 tys wolontariuszy będzie w niedziele zbierać datki, nadal jeszcze rejestrują się nowe sztaby. Orkiestra gra nie tylko w Polsce. Jest także 60 sztabów zagranicznych m. in. w Londynie, Chicago i Nowym Yorku.

  Aukcji, jak co roku towarzyszyć będzie szereg licytacji. W puli jest już 15 tys. obiektów do wylicytowania. Centrum Nauki na Kujawach i Pomorzu przekazało toruńskiemu sztabowi WOŚP możliwość zlicytowania dodatkowej nazwy do wahadła Foucault – najdłuższego, 33-metrowego, na stałe działającego w Polsce wahadła, pokazującego zjawisko obrotu Ziemi wokół własnej osi. Zwycięzca licytacji otrzyma certyfikat i prawo zamieszczenia na tablicy w Centrum swojego nazwisk lub nazwy firmy.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje zbiórki pieniędzy w niedziele na początku stycznia już od 23 lat. Dotychczas zebrała w sumie 590 mln zł. W ubiegłym roku WOŚP zebrała 35,5 mln zł.

  Mimo tego, że co roku tak wiele osób z potrzeby serca wrzuca do puszek datki, nie milkną słowa krytyki wobec WOŚP i Jerzego Owsiaka. Ma przeciwników, którzy kwestionują rozliczenia finansowe Orkiestry. Wprawdzie sprawozdania WOŚP są dostępne w internecie, zarzucają mu defraudacje i przeznaczanie pieniędzy na cele niezgodne z tymi, jakie deklaruje.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Jak to możliwe, że:

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 5

   - kilkanaście tysięcy policjantów zadba o bezpieczeństwo wolontariuszy Orkiestry ?
   - telewizja publiczna zrobi darmową hucpę ?

   Kto za to zapłaci?
   Polski Podatnik !!
   I to nazywają akcją...rozwiń całość

   - kilkanaście tysięcy policjantów zadba o bezpieczeństwo wolontariuszy Orkiestry ?
   - telewizja publiczna zrobi darmową hucpę ?

   Kto za to zapłaci?
   Polski Podatnik !!
   I to nazywają akcją charytatywną?
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama