Miasto dzieli kasę na głogowski sport

  Miasto dzieli kasę na głogowski sport

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ruszył rozpisany przez prezydenta Rafaela Rokaszewicza konkurs na finansowanie kultury sportowej w Głogowie. Władze zaproponowały poszczególnym klubom różne kwoty na ich działanie. Aby je otrzymać, muszą one do 26 stycznia złożyć wnioski w urzędzie miasta.
  Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że największe kwoty mają trafić do klubów piłki nożnej oraz piłki ręcznej. I tak Chrobry Głogów S.A. na swoją działalność otrzymać może 1,97 mln złotych. To jednak nie wszystko, ponieważ kolejne 55 tys. trafić ma na działalność grup selekcyjnych.

  Z kolei ekipa szczypiornistów SPR-u Chrobry Głogów może liczyć na nieco mniejsze pieniądze niż ekipa głogowskich piłkarzy nożnych. Klub ma otrzymać w sumie 1,34 mln złotych.

  Według przygotowanej przez ratusz listy, pieniądze mają trafić do 23 podmiotów zajmujących się propagowaniem i szerzeniem kultury fizycznej w naszym mieście. Cała suma, jaka zostanie podzielona na głogowski sport wynosi ponad 5 mln złotych.
  Spośród wspartych z miejskiego budżetu ekip na kasę mogą liczyć m.in.: siatkarze (194 tys. zł), kickboxerzy (106 tys. zł), tenisiści (94 tys.), szachiści (15 tys.) oraz futsalowcy (200 tys. zł).

  Dokładne kwoty dotacji do klubów i stowarzyszeń sportowych poznamy po złożeniu wszystkich wniosków do ratusza. a

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama