Koszykówka. Ślęza wygrała z Basketem 92:79 po dobrym meczu [ZDJĘCIA]

Rafał Bajko
Podopieczne Radosława Czerniaka zanotowały pierwsze zwycięstwo w Nowym Roku. Beniaminek Tauron Basket Ligi Kobiet pokonał Basket Gdynia 92:79 (26:30, 25:16, 19:20, 22:13).

Równo miesiąc musieli czekać wrocławscy kibice, by znów zobaczyć koszykarki Ślęzy w akcji. Pojedynek z Basketem można było określić jako spotkanie za "4" punkty, gdyż rywalki zajmowały przedostatnie miejsce w tabeli, co dawało nadzieje na triumf. W barwach Ślęzy zadebiutowała Adrianne Ross, była zawodniczka Widzewa Łódź.

Amerykanka w przekroju całego meczu zaprezentowała się bardzo dobrze, będąc solidnym wsparciem dla Jhasmin Player. Obwód Ślęzy prezentuje się tym samym dużo lepiej. Przydałoby się jeszcze wsparcie pod kosz, gdzie z rywalkami walczą Joanna Czarnecka i Gloria Brown.

Przez całe spotkanie trwała wyrównana walka, w której oba zespoły zaprezentowały wiele naprawdę efektownych akcji. Ślęza na 3,5 minuty przed końcem czwartej kwarty uciekła rywalkom na pięć punktów. Gdynianki próbowały jeszcze odrobić wynik, ale "dobiła" je celna trójka Czarneckiej, dzięki której wrocławianki miały już bezpieczną zaliczkę.

- Pierwsza połowa w ogóle nam nie wyszła, jeśli chodzi o obronę. Dałyśmy rzucić drużynie z Gdyni za dużo punktów. Druga połowa wyglądała już zdecydowanie lepiej. Trener wylał nam w szatni „kubeł zimnej wody” na głowy i myślę, że to zafunkcjonowało. Zagrałyśmy lepiej w obronie, no i przechyliłyśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść - powiedziała, Joanna Czarnecka, zawodniczka najstarszego klubu sportowego we Wrocławiu.

Ekipa Radosława Czerniaka w najbliższą sobotę będzie miała okazję, aby zanotować kolejny triumf w Nowym Roku. Wrocławianki udadzą się bowiem do Łodzi, by zmierzyć się z Widzewem. To kolejny rywal zajmujący aktualnie niższe miejsce w tabeli niż Ślęza.

Tauron Basket Liga Kobiet
Ślęza Wrocław - Basket Gdynia 92:79 (26:30, 25:16, 19:20, 22:13)
Ślęza: Player 32 (4x3), Czarnecka 17 (1), Śnieżek 5, Pawlak, Mistygacz - Ross 17, Brown 14, Głocka 7, Stachnik, Zuchora.
Basket: Gala 18, Stankiewicz 15 (3x3), Brown 15 (1), Dorogobuzowa 4, Jakubiuk 2 - Miłoszewska 10, Naczk 7, Adamowicz 6 (1), Koperwas 2.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Wisła Can-Pack Kraków - Widzew Łódź 92:40 (22:18, 17:0, 23:4, 30:18), Glucose ROW Rybnik - CCC Polkowice 66:78 (7:20, 21:19, 24:22, 14:17) - awansem. Chemat Basket Konin - MKK Siedlce 69:71 (15:15, 21:17, 18:13, 15:26), KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Energa Toruń 78:79 (15:25, 25:24, 20:14, 18:16). Dziś: Pszczółka AZS UMCS Lublin - Artego Bydgoszcz (godz. 18).

Następna kolejka (10-11.01): Gdynia - Rybnik, Polkowice - Lublin (10.01), Siedlce - Kraków, Łódź - Wrocław (10.01), Bydgoszcz - Gorzów Wlkp., Toruń - Konin.

Materiał oryginalny: Koszykówka. Ślęza wygrała z Basketem 92:79 po dobrym meczu [ZDJĘCIA] - Gazeta Wrocławska