Wrocław: W sobotę Karnawałowe seanse w Renomie

  Wrocław: W sobotę Karnawałowe seanse w Renomie

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  "Dom handlowy" z 1941 r. w reżyserii Charlesa Reisnera z braćmi Marx i Tony Martinem, "Deszczowa piosenka" Stanleya Donena, "Elvis: tak to jest" Denisa Sandersa i "Lou Reed's Berlin"- dokument muzyczny Juliana Schnabela. Wrocławscy kinomani nie powinni w sobotę się nudzić.
  Wymienione filmy będą mogli zobaczyć od godz. 12 w Domu Handlowym Renoma. Karnawałowy minimaraton potrwa do późnego wieczora. Projekcje rozpocznie komedia "Dom handlowy". W obrazie słynni bracia Marx wyruszają na wschód, by zostać detektywami i ochroniarzami w wielkim domu towarowym. W sklepie panoszy się zbrodnia, którą można by sprzedawać w ilościach hurtowych. Co wyniknie ze spotkania bohaterów z przestępcami?
  Na pewno mnóstwo zabawy. Kolejny film to "Deszczowa piosenka" z Gene Kellym - obraz uważany za jeden z najlepszych musicali wszech czasów, nie tylko dzięki słynnej scenie tańca z piosenką "Singin' in the rain" w tle. Natomiast "Elvis: tak to jest" to dokument - reportaż z legendarnego koncertu Elvisa Presleya z 1970 r. w Las Vegas. Na koniec kinomani obejrzą kolejny muzyczny film dokumentalny - "Lou Reed's Berlin" poświęcony gwieździe rocka Lou Reedowi i jego, zrealizowanej w 1973 roku, płycie "Berlin".

  Obraz zawiera materiał z koncertów, które odbywały się przez pięć wieczorów w Nowym Jorku. Renoma mieści się przy ul. Świdnickiej 40. Projekcje odbędą się na poziomie +1 ( o godz. 12, 14, 16 i 19).

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama