Tanzania: Zaginęła albinoska dziewczynka. Pendo Emmanuelle...

  Tanzania: Zaginęła albinoska dziewczynka. Pendo Emmanuelle Nundi została zamordowana dla czarów?

  WR (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Cztery osoby aresztowano w Tanzanii podejrzewając, że mogły zamordować albinoską 4-letnią dziewczynkę, by części jej ciała użyć do uprawiania czarów. Wśród aresztowanych jest ojciec dziecka - donosi "The Times".
  Na razie wiadomo tylko tyle, że czteroletnia Pendo Emmanuelle Nundi została uprowadzona przez grupę mężczyzn, którzy przyszli uzbrojeni w maczety. Policja nie potwierdza faktu jej śmierci. Jak pisze "The Times", zatrzymano cztery osoby, w tym ojca, by ustalić, co się stało z dzieckiem. Wieść głosi jednak, że dziewczynka została zamordowana.

  Jeśli ta informacja się potwierdzi, będzie ona już drugą albinoską ofiarą w tym roku, zamordowaną dla pozyskania części ciała.
  Jak pisze "The Times", pomimo faktu, że w Tanzanii większość mieszkańców to chrześcijanie lub muzułmanie, 93 procent wierzy w czary. Części ciała albinoskich kobiet sięgają na czarnym rynku równowartości niemal 100 tys. dolarów, gdyż uważa się, że spreparowane przez czarownice przynoszą szczęście i bogactwo.

  Organizacja Under The Same Sun potwierdziła 136 przypadków morderstw osób albinoskich w Afryce w 2014 roku. W rzeczywistości mogło być ich więcej, gdyż o wielu informacje się nie przedostają do wiadomości publicznej.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wiara i zabobony

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   A u nas piątki trzynastego, czarne koty i przechodzenie pod drabiną. Co prawda mniej krwawe, ale na ludzką głupotę jeszcze czarów nie wynaleziono.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama