Impel Wrocław - Chemik Police 0:3 [RELACJA, ZDJĘCIA, WYNIK]. Siedem meczów, żadnego zwycięstwa, tylko trzy wygrane sety. To bilans Impela Wrocław w starciach z Chemikiem. We wtorek poległ 0:3.

Impel Wrocław - Chemik Police 0:3 [RELACJA, ZDJĘCIA, WYNIK]. Kto przyszedł we wtorek do Orbity - nie żałował. Zresztą kibiców pojawiło się sporo, bo prawie 2 tysiące. Z pewnością pobity został wrocławski rekord frekwencji w tym sezonie.

Wicemistrzynie Polski wyszły na mecz z Agatą Sawicką, która po złamaniu palca walczyła z czasem, oraz z Magdą Gryką. U tej drugiej przed świętami wykryto arytmię serca i były obawy, że może nie grać nawet kilka miesięcy. Dlatego sprowadzono Amerykankę Jennę Hagglund (siedziała na ławce). Zabrakło za to chorej Anny Grejman. Chemik wystąpił w najmocniejszym składzie: z Werblińską, Glinką czy świetną Veljković.

Mimo porażki Impel pokazał się z niezłej strony, no może z wyjątkiem trzeciej odsłony. W pierwszym secie prowadził 13:10 i 22:20, by przegrać 23:25 po dwóch własnych błędach: złym przyjęciu Hany Cutury i ataku w aut Joanny Kaczor. W drugim secie zaczął od 1:4, ale też walczył. Popełnił jednak więcej błędów, a raz pomylił się sędzia.

W trzeciej partii wszystko się posypało. Chemik wzmocnił blok, lepiej atakował i na drugiej przerwie technicznej prowadził już 16:9. W ekipie mistrzyń Polski nie było właściwie słabych punktów.

To było 13 zwycięstwo w lidze policzanek, które jako jedyne są niepokonane.

Impel Wrocław - Chemik Police 0:3 [WYNIK] (23:25, 21:25, 19:25)

Impel Wrocław: Ptak (5), Kąkolewska (9), Cutura (5), Gryka (6), Topić (8), Kaczor (10), Sawicka (libero) oraz Mroczkowska (1), Kwiatkowska
Chemik Police: Werblińska (14, MVP), Bednarek-Kasza (10), Glinka-Mogentale (7), Bjelica (9), Veljković (11), Ognjenović (3), Zenik (libero) oraz Malagurski (2), Jagieło

Orlen Liga

XIII kolejka: Budowlani Łódź - Developres Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 27:25), Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:17, 25:18, 23:25, 25:20), Polski Cukier Muszynianka - Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:19, 25:15), BKS Aluprof Bielsko-Biała - Nafta Piła 3:1 (25:23, 25:18, 21:25, 25:14), MKS Dąbrowa Górnicza - KSZO Ostrowiec Św. (4.02).

Materiał oryginalny: Impel Wrocław - Chemik Police 0:3 [RELACJA, ZDJĘCIA, WYNIK]. Mistrz lepszy od wicemistrza - Gazeta Wrocławska