Bożek odchodzi z Chrobrego

  Bożek odchodzi z Chrobrego

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bożek odchodzi z Chrobrego

  ©Kacper Chudzik

  Przemysław Bożek, dyrektor sportowy Chrobrego Głogów S.A. podjął decyzję o odejściu z klubu po tym, jak zmieniły się władze miasta. Zapowiada jednak, że wciąż zamierza aktywnie wspierać drużynę.
  Bożek odchodzi z Chrobrego

  ©Kacper Chudzik

  – Nie zamykam się, ani nie obrażam. Na pewno będę wspierał nowego dyrektora i przekażę mu moją wiedzę. Tu chodzi przecież o dobro naszego klubu. Na pewno wciąż będę działał, a na pewno na meczach będę wspierał drużynę ile tylko sił starczy w gardle. Pokazałem to już na derbach z Zagłębiem – mówi Przemysław Bożek.

  Decyzja o odejściu była dla niego oczywista już po ogłoszeniu wyniku wyborów.


  – Tu chodzi o dobro klubu. Nie chce, żeby zawodnicy czy trener martwili się, że mogę mieć jakieś spięcia z władzami miasta. Wybory wygrał pan Rokaszewicz i nie mam z tym problemu. Wiem, że na stanowisku musi być ktoś, komu będzie ufał w stu procentach. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu. Rozmawiałem o tym z prezydentem i wiem, że zostawiam klub w dobrych rękach, a Chrobry może liczyć na dalszy rozwój– dodaje.

  Jak przyznaje Bożek, Chrobry jest jego pasją, ale pasją jest także nauczanie. Dlatego z zadowoleniem wróci do nauczania i wychowywania uczniów w Gimnazjum nr 3.

  Prezydent Rafael Rokaszewicz przyznał, że Bożek dla Chrobrego zrobił wiele.

  – Przemysław Bożek jest osobą zasłużoną dla głogowskiego klubu i nie wyobrażam sobie, by nie wspierał dalej Chrobrego – mówił.

  Rokaszewicz zapowiedział również, że klub może liczyć na jego wsparcie w rozwoju. Włączy się między innymi w rozmowy między Chrobrym, a KGHM oraz innymi potencjalnymi sponsorami, którzy będą mogli pomóc głogowskiemu sportowi.
  Od 1 lutego nowym dyrektorem sportowym klubu będzie Zbigniew Prejs, nauczyciel Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie oraz radny miejski.

  – Mam świadomość, że jest to funkcja dla głogowian szczególna, bo Chrobry Głogów i piłka nożna jest dla mieszkańców czymś bardzo ważnym. Na moje barki spada sporo obowiązków, ale mając trzydziestoletnie doświadczenie w sporcie poradzę sobie – mówi Zbigniew Prejs.

  Nowy dyrektor nie podał jeszcze swojej wizji klubu, jednak na pewno wprowadzi pewne zmiany. O szczegółach ma poinformować przed rundą wiosenną. Póki co we współpracy z Przemysławem Bożkiem przygotowuje się do przejęcia jego stanowiska. Na pewno jednak będzie chciał, by do głównej drużyny pomarańczowo-czarnych dostało się więcej młodych talentów z naszego miasta, podopiecznych Chrobrego oraz Akademii Piłki Nożnej.

  Wiadomo też, że spółkę czekają poważne inwestycje. W przyszłym roku płyta stadionu powinna zostać wymieniona na podgrzewaną tak, aby spełniała nowe wymogi dotyczące pierwszej ligi. Trwa szacowanie kosztów takiego przedsięwzięcia. a

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama