Piłka nożna. Jesień 2014 Śląska Wrocław w liczbach

grafika - T-Mobile Ekstraklasa
Kto grał najwięcej? Kto dostał najwięcej kartek? Kiedy Śląsk najwcześniej, a kiedy najpóźniej strzelił gola? Jak wyglądała ligowa frekwencja?

Koniec roku to czas podsumowań. W przypadku Śląska Wrocław - wicelidera ekstraklasy - zaczęliśmy od statystyki. Zebraliśmy dla was najciekawsze dane dotyczące piłkarskiej jesieni WKS-u.

Warto zaznaczyć, że wkrótce minie rok pracy Tadeusza Pawłowskiego we Wrocławiu. Z obecnych ekstraklasowych szkoleniowców dłuższy staż od niego w swoich drużynach mają tylko Kamil Kiereś (GKS Bełchatów), Franciszek Smuda (Wisła), Leszek Ojrzyński (Podbeskidzie), Jurij Szatałow (Górnik Łęczna) oraz Henning Berg (Legia). a

LICZBY ŚLĄSKA WROCŁAW - jesień sezonu 2014/2015

Liczba spotkań: 19; liczba punktów: 35;
(zwycięstw: 10; remisów: 5; porażek: 4;)
zdobyte bramki: 31;
bramki stracone: 21.

Najszybciej zdobyta bramka: 5. minuta 15. sekunda, Flavio Paixao na 1:0 w meczu z Lechią Gdańsk (4:1)
Najpóźniej zdobyta bramka: 92. minuta 27. sekunda, Sebastian Mila na 2:1 w meczu z Górnikiem Łęczna (2:1).
Najszybciej stracona bramka: 1. minuta 43. sekunda, Darko Jevtić na 0:1 w meczu z Lechem Poznań (1:1).
Najpóźniej stracona bramka: 90. minuta 49. sekunda, Bartosz Ślusarski na 2:1 w meczu z GKS-em Bełchatów (2:1).

Najwięcej rozegranych meczów: Sebastian Mila, Flavio Paixao, Robert Pich, Paweł Zieliński, Piotr Celeban (19).
Najwięcej meczów w wyjściowej jedenastce: Sebastian Mila, Flavio Paixao, Robert Pich, Paweł Zieliński (19).
Najwięcej pełnych meczów na boisku: Paweł Zieliński, Piotr Celeban (18).
Najwięcej minut na boisku: Flavio Paixao (1702).
Zawodnik najczęściej wchodzący z ławki: Krzysztof Ostrowski (15 razy).
Najmniej minut na boisku: Michał Bartkowiak (5).
Najlepszy strzelec drużyny: Flavio Paixao (12).
Liczba żółtych kartek: 34 (ukaranych 14 zawodników).
Najwięcej żółtych kartek: Lukas Droppa (6).
Liczba czerwonych kartek: 1.
Najwięcej czerwonych kartek: Wojciech Pawłowski (1).

19. kolejka: PGE GKS - 7 315.

Piłkarze w klasyfikacji kanadyjskiej (liga)
Paweł Zieliński: 2 (1 gol, 1 asysta);
Piotr Celeban: 1 (1 gol); Marco Paixao: 1 (1 gol); Tomasz Hołota: 1 (1 asysta); Tom Hateley: 1 (1 asysta); Krzysztof Danielewicz: 1 (1 asysta); Dudu Paraiba: 1 (1 asysta).