Christmas Cup: Polska - Słowacja 28:20 WIDEO Maskotka Euro przyniosła szczęście

Jacek Sroka
Christmas Cup Polska - Słowacja
Christmas Cup Polska - Słowacja Arek Gola
Polska - Słowacja: W swoim pierwszym meczu w rozgrywanym w Spodku turnieju Christmas Cup reprezentacja Polski wysoko wygrała ze Słowacją 28:20. Dziś biało-czerwoni zagrają z Czechami i poprzeczka zawieszona będzie znacznie wyżej, gdyż rywale, podobnie jak i nasza drużyna, przygotowują się do udziału w styczniowych mistrzostwach świata w Katarze. ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO

Biało-czerwonych w Katowicach po raz pierwszy zagrzewała do boju oficjalna maskotka mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce za 13 miesięcy. Złota dłoń nawiązująca wyglądem do symbolu Men’s EHF Euro 2016 nie ma jeszcze imienia, bo zostanie ono wybrane w głosowaniu internetowym w lutym przyszłego roku, ale i tak przyniosła naszej kadrze szczęście.

Na zgrupowanie kadry do Katowic z urazem barku przyjechał Bartłomiej Jaszka. Rozgrywający Fuechs Berlin jeszcze w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia grał mecz w Bundeslidze, ale trener Michael Biegler uznał, że nie podoła on przygotowaniom do MŚ i odesłał go do domu. Na parkiecie Spodka w niedzielnym meczu ze Słowacją pojawili się za to dwaj inni zawodnicy, którzy jeszcze w piątek wystąpili w ligowym spotkaniu w Niemczech – Andrzej Rojewski i Bartosz Jurecki, bo z ich zdrowiem jest wszystko w porządku.

ZOBACZ KONIECZNIE:
*PIŁKA RĘCZNA W SPODKU. KIBICE DOPISALI ZOBACZ ZDJĘCIA
*CHRISTMAS CUP 2014: POLSKA - SŁOWACJA 28:20 ZDJĘCIA Z AKCJI

Turniej Christmas Cup jest jednym z etapów przygotowań do rozpoczynających się 15 styczna MŚ. Trener Biegler dał szansę gry wszystkim 18 zawodnikom wpisanym do protokołu próbując różnych wariantów gry, ale widać było, że Polacy po ciężkich przedświątecznych treningach na obozie w Pruszkowie nie są jeszcze w najwyższej formie. Dość powiedzieć, że w meczu ze Słowacją lepiej wychodziła im gra w osłabieniu niż w przewadze, a w ataku zdarzały się proste straty. Tym niemniej wygrana z najsłabszym zespołem katowickiego turnieju właściwie nie była zagrożona.

Goście nie prowadzili w tym spotkaniu ani razu. Gdy w 22 minucie Słowacy wykorzystując podwójną przewagę doprowadzili do remisu 10:10 szkoleniowiec biało-czerwonych natychmiast wziął czas. Później sprawy w swoje ręce wzięli doświadczeni Bartosz Jurecki i Mariusz Jurkiewicz rzucając po dwie bramki. Rywale już do końca pierwszej połowy nie zdobyli bramki. Tymczasem Polacy po przerwie kontynuowali strzelecką serię i w sumie zdobyli osiem bramek z rzędu. W drugiej połowie nasz zespół kontrolował sytuację na parkiecie utrzymując cały czas bezpieczną przewagę. Najskuteczniejszym zawodnikiem w polskiej ekipie był Patryk Kuchczyński, który rzucił pięć bramek, choć skrzydłowy Górnika Zabrze grał tylko po przerwie.

Polska – Słowacja 28:20 (15:10)

Polska: Szmal, Wichary – Lijewski 3, Kuchczyński 5, Niewrzawa, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski 3, B. Jurecki 3, Grabarczyk, Jurkiewicz 4, Syprzak 2, Daszek 4, Masłowski 1, Gumiński, Krzysztofik, Szyba, Chrapkowski 3.
Słowacja: Paul, Zernovic – Kovacech 2, Kucharik 1, Kysel 1, Slaninka 2, Volentics 3, Adamcik, Takac 1, Masica 2, Duris 3, Pekar, Zechmeister 3, Hantak, Briatka, Sivak 2.

W drugim meczu: Czechy – Węgry 26:26 (13:13)

W poniedziałek grają: Węgry – Słowacja (18.00), Polska – Czechy (20.30)