CBA zawiadomiło prokuraturę o "nieudokumentowanych...

CBA zawiadomiło prokuraturę o "nieudokumentowanych dochodach". Prokuratura umorzyła śledztwo

Marcin Rybak

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne ©fot. Janusz Wójtowicz

CBA nie zgadza się z umorzeniem śledztwa w sprawie "nieudokumentowanych dochodów" wrocławskiej prokuratorki Anny M. Do sądu wpłynęło zażalenie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne ©fot. Janusz Wójtowicz

Opolska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie oświadczenia majątkowego wrocławskiej prokuratorki Anny M. Centralne Biuro Antykorupcyjne, które zawiadomiło prokuraturę o "nieudokumentowanych dochodach" pani prokurator, zażaliło się na tę decyzję do sądu. Ten może decyzję o umorzeniu uchylić albo utrzymać w mocy.

Przypomnijmy, że CBA ma prawo sprawdzać oświadczenia majątkowe urzędników i grup zawodowych objętych tym obowiązkiem.
W 2012 roku skontrolowało Annę M., byłą szefową prokuratury Krzyki-Zachód. Kilka miesięcy temu CBA złożyło do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie podatkowym. Według naszych informacji, doniesienie dotyczy nieudokumentowanych źródeł dochodów, czyli przestępstwa karno-skarbowego. Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Ze spokojem czekam na koniec tej sprawy - powiedziała nam prokurator M., gdy w maju napisaliśmy o tym doniesieniu.
Prokuratura w Opolu nie dopatrzyła się żadnego przestępstwa. Kontrola dotyczyła oświadczeń z lat 2008-2012. Śledczy uznali, że zastrzeżenia dotyczące lat 2008-2009 przedawniły się. Nawet gdyby uznać, że były jakieś nieprawidłowości, to nie wolno już stawiać zarzutów ani oskarżać.

ZOBACZ: CBA i tajemnica zarobków pani prokurator

W oświadczeniach dotyczących późniejszych lat też nie dopatrzono się nieprawidłowości. Przede wszystkim nie znaleziono dowodów na to, że pani prokurator miała jakieś dochody z niewiadomych źródeł. W opolskiej prokuraturze uznano, że wiarygodnie wytłumaczyła, skąd pochodzą wszystkie jej dochody. Śledczy przyznali, że CBA znalazło w oświadczeniach nieprawidłowości, ale były to drobiazgi, których nie można uznać za przestępstwo.

Sama prokurator M. mówiła nam w maju, że w protokole z kontroli są wskazane błędy, ale - w opinii samych kontrolujących - nie noszą one cech żadnego występku. I z pewnością nie wynikały one z chęci ukrywania dochodów - przekonywała pani prokurator.

O prokurator Annie M. zrobiło się głośno w maju 2012 roku. Wtedy to "Rzeczpospolita" ujawniła, że CBA rozpracowywało panią prokurator. Podejrzewano ją o układy z dwójką prawników. Mówiąc w skrócie, chodziło o spreparowanie sprawy karnej wobec osoby wskazanej przez prawników.
Anna M. twierdzi, że była w tej sprawie nielegalnie podsłuchiwana przez CBA. Zawiadomiła o tym prokuraturę i trwa śledztwo, które ma to wyjaśnić.

Komentarze (27)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przcież "swojej" nie będą ścigać

ręka rękę myje (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

Czy tak trudno to zrozumieć?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
To jest sprawiedliwość ?

ivan (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

Kur..a kur..e łba nie urwie , czy może kruk krukowi oka nie wykole . To jest sprawiedliwość? kto przy czym robi to ma

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
"prokurator" donosi na służbę CBA powołaną ...do łapania takich patologii jak ona!

śmiech na sali (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 15 / 1

Jeżeli normalny obywatel może pokładać jakąkolwiek nadzieję, że sitewki przestępcze w "sądach" "prokuraturach" "samorzadach" będa ścigane bez ogladania na lokalne koteryjki to np.: poprzez takie...rozwiń całość

Jeżeli normalny obywatel może pokładać jakąkolwiek nadzieję, że sitewki przestępcze w "sądach" "prokuraturach" "samorzadach" będa ścigane bez ogladania na lokalne koteryjki to np.: poprzez takie CBA ustawowo do tego umocowane!

Przecież Anulka Moniulka jest umoczona w przestępstwa za które powinna gnić długie lata w pierdlu (próba wkręcenia człowieka do aresztu bez podstaw, zwolnienie mordercy do domu bez zarzutów w 2006 roku!). Jeżeli teraz to szmacisko ma czelnośc jeszcze donosić na tych którzy ją złapali to znaczy, że poprzestawiało się jej ostro w głowiezwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
naiwni ?

janosik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 1

Prokurator prokuratorowi oka nie wykole.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
sprawiedliwość

ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 22 / 1

Zwykły człowiek jak się pomyli w rozliczeniu to mu dop....... taką karę że się nie rozbiera bo jak to możliwe że chciał oszukać państwo!
Czasem jak słyszę o tym że Rosja szykuje się do wojny to...rozwiń całość

Zwykły człowiek jak się pomyli w rozliczeniu to mu dop....... taką karę że się nie rozbiera bo jak to możliwe że chciał oszukać państwo!
Czasem jak słyszę o tym że Rosja szykuje się do wojny to coraz częściej jestem za tym żeby do niej doszło bo może po jej zakończeniu następnym pokoleniom by się lepiej żyłozwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Opolska prokuratura i wszystko jasne

posełpierdzistołek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 34 / 1

Jak chcesz sobie załatwić umorzenie to tylko w Opolu.Przykładów jest kilka:
1. Rafał Dutkiewicz - sprawca wypadku z tramwajem.
2. Aleksandra Jakubowska - śmiesznie małe wyroki za przekręty na...rozwiń całość

Jak chcesz sobie załatwić umorzenie to tylko w Opolu.Przykładów jest kilka:
1. Rafał Dutkiewicz - sprawca wypadku z tramwajem.
2. Aleksandra Jakubowska - śmiesznie małe wyroki za przekręty na spore sumy.

Prokuratury, sędziowie adwokaci to w Polsce państwo w państwie praktycznie bezkarni. A niech ktoś spróbuje o nich napisać źle. Oj biada. Przykład z życia:
http://www.kancelaria.lex.pl/czytaj/-/artykul/bunt-przeciwko-podrecznikowi-sedziowie-z-krs-dolaczaja-do-apelu-iustitii?refererPlid=68376126

To wręcz terroryści w togach...zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zawracanie głowy z tymi machlojami w PO, gdyż nie wiadomo gdzie ich u niej jeszcze nie było!

walenty (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 31 / 4

Jak była owa jedyna afera w PiS, tzw. dorszowa i za 6,75 zł, wtedy agresywna TV-tuba, i dożywotnio zaprzyjaźniona z PO, maglowała tak proste zagadnienie przez 24h i rok czasu. A mimo tegoż nie...rozwiń całość

Jak była owa jedyna afera w PiS, tzw. dorszowa i za 6,75 zł, wtedy agresywna TV-tuba, i dożywotnio zaprzyjaźniona z PO, maglowała tak proste zagadnienie przez 24h i rok czasu. A mimo tegoż nie ustalili tego zasadniczego, a mianowicie: czy aferalny dorsz był w ogóle zdatnym do konsumpcji... czy do PiS dostawili śnięty?

Prawny schemat peowsko-peeselowskich afer ma nie inny przebieg:
- CBA peowsko-peeselowskich aferałów skrupulatnie dostawia i całe masy
- prokuratorzy śledztwa zlecają, bo muszą
- policjanci meritum afer badają latami
- aferałom dozwalają przez lata śledztw tak mataczyć, że sprawy samoistnie się przedawniają
- sędziowie nagminnie wypuszczają
- i taki efekt: żadnej afery nigdy nie było!

Ot, no i taki aktualny przykład: Macher z AmberGold ponoć jest przyskrzyniony, i to w duo z wybranką serca. Ale czy owe duo te zagarnięte przez siebie 900 mln zrabowali metodą przez kompa, tj. przez elektroniczne włamanie do jakiegoś banku? No i dlaczego owe zrabowane liczą i liczą już przez 3 lata? Czyżby nie mieli na stanie perfekcyjnego narzędzia Excel, lub się na nim nie znali?

Komuna przez 5o lat swojego funkcjonowania liczyła na drewnianych liczydłach. Ale wówczas jakoś potrafili dokładnie i w terminie wyliczyć, ile dany macher-prywaciarz nakombinował. A jak nie wyliczyli, bo w danym regionie nie można było zaufać etatowemi szpiclowi z zasinionym organem węchu, wtedy zaraz był ustanawiany taki podatek na oko. Czyli on był na parametry wyglądu, a zwał się „domiarem”. Kiedy i ten podatek nie był przez delikwenta w czasie zapłaconym, wtedy następowała natychmiastowa konfiskata mienia w całości i adekwatna odsiadka.

Jak praktyka wskazuje, to naprawdę tylko obecny wyborca jest tym jedynym władnym. Gdyż tylko od niego zależy, czy jego finansami będą zarządzali aferzyści. W innym razie liczba peowskich afer nigdy nie zniknie, lecz niewątpliwie i znacznie wzrośnie.

zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kolejna sierota po PRLu

z (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 12

Domniemywam - ormowiec.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
@z

backing vocals (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

Ty niewydarzony sobie tak nie domniemuj, gdyż Ci przy liczeniu wyjdzie, że liczba 4,5 = (2+2)²
A z drugiej strony na cóż w ogóle wytężasz swoje IQ75, kiedy do Times’a należy mieć sporo wyższe.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jak dla mnie....

Bez domniemania... (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

pajac jesteś.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Boze co za wał ten kraj

Rzygac sie chce (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 27 / 3

Tu sie nigdy nic nie zmieni. Polaczki zlodzieje wydymaja cie w d*** az do samego zoladka.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
?????

Ciekawe? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

http://gazetabaltycka.pl/promowane/media-milcza-wladza-trwa-sprawy-leza

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
mafia ,układy

podatnik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 38 / 1

w Polsce prawo ma wiele twarzy ,prokuratury i sądy są opanowane przez grupy rodzino-towarzyskie ..układy i układziki rządzą wyrokami ,można to nazwać mafią -masz kasę i znajomości można się wywinąć...rozwiń całość

w Polsce prawo ma wiele twarzy ,prokuratury i sądy są opanowane przez grupy rodzino-towarzyskie ..układy i układziki rządzą wyrokami ,można to nazwać mafią -masz kasę i znajomości można się wywinąć a jak sprawa jest medialna to niepoczytalność rozwiąże problemy sprawcy przestępstwa zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo