Zoom w Jeleniej Górze

  Zoom w Jeleniej Górze

  Violetta Pietrzak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W czwartek do Jeleniej Góry przyjadą niezależni filmowcy z Polski i świata w ramach 14. odsłony Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM - Zbliżenia.
  W tym roku na konkurs festiwalowy zakwalifikowano 73 obrazy, m.in. z Hiszpanii, Francji i Danii. Są podzielone na 3 bloki: film amatorski, studencki i niezależny. Na pokazach specjalnych natomiast publiczność będzie mogła zobaczyć głośne filmy z ubiegłego roku, jak "Matka Teresa od kotów" w reż. Pawła Sali, "Kołysanka" Juliusza Machulskiego czy "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego. ZOOM-owi towarzyszą też warsztaty krytyki filmowej, które poprowadzi Andrzej Kołodyński - redaktor naczelny miesięcznika "Kino".

  Wszystkie pokazy filmowe odbędą się w zabytkowym budynku kina Lot (ul. Pocztowa). Karnet na cały Festiwal kosztuje 10 złotych, a na jeden dzień 5 złotych. Festiwal zakończy w niedzielę uroczysta gala, podczas której pokazane będą filmy zrealizowane w czasie warsztatów i zostaną rozdane nagrody. Wstęp na galę jest bezpłatny. Szczegółowy program festiwalu na jeleniagora.naszemiasto.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama