Budowlani-Muszynianka 2:3. Mogą mieć pretensje tylko do siebie

(bart)
Siatkarki Budowlanych Łódź doznały już szóstej kolejnej porażki w tym sezonie ekstraklasy. Uległy w Atlas Arenie Polskiemu Cukrowi Muszyniance Muszyna 2:3, mimo iż prowadziły już 2:0 w setach.

Po raz ostatni podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza zwyciężyły w lidze 8 listopada (3:2 z Pałacem Bydgoszcz). Później już zawsze smutne opuszczały parkiet. Tym razem po starciu z wiceliderem tabeli, od którego długo były zdecydowanie lepsze. Niestety, nikt o tym nie będzie pamiętał. Goście zdobyli dwa punkty, gospodarze jeden.

W pierwszym secie od początku dominowały Budowlani. Przy I przerwie technicznej było 8:5, a przy II już 16:9 po akcji Sylwii Pyci. Trwał popis łodzianek i po bloku Eweliny Sieczki zrobiło się 21:10. Partię zakończyła akcja Natalii Skrzypkowskiej (25:15).

W drugim secie to Muszynianka przez pewien czas przeważała (5:8 przy I przerwie technicznej). Zawodniczki trenera Bogdana Serwińskiego prowadziły 13:10 i 15:11, ale po bloku Pyci był już remis (16:16). Końcówka była emocjonująca (20:20, 22:22), jednak po świetnych akcjach Emilii Kajzer zrobiło się 24:22, a po aucie Karoliny Różyckiej 25:22 dla zespołu z Łodzi.

W trzecim secie był remis 8:8, ale podrażniona Muszynianka zaczęła popełniać coraz mniej błędów i szybko uzyskała kilkupunktową przewagę (11:17, 14:21). Strat nie udało się już odrobić (22:25).

Czwarty set zaczął się od prowadzenia Budowlanych (3:1, 7:4, 15:11). Jeszcze po ataku Polańskiej było 17:16, ale wkrótce potem już 17:20. Zaś po zablokowaniu Skrzypkowskiej Muszyna wyrównała stan meczu (21:25).

W tie-breaku łodzianki prowadziły 1:0, potem dogoniły przeciwniczki i było 10:10. Wicelider zachował więcej zimnej krwi i objął prowadzenie 14:12. Pierwszego meczbola gospodynie obroniły, ale drugiego już nie (akcja Sylwii Wojcieski, 13:15).

Budowlani – Muszynianka 2:3 (25:15, 25:22, 22:25, 21:25, 13:15)
Budowlani: Śliwa 2, Polańska 19, Skrzypkowska 10, Popović 22, Pycia 16, Sieczka 14, Courtois (libero) oraz Kajzer 2, Ściurka, Grajber, Sikorska 1.
Muszynianka: Carter 21, Różycka 4, Wojcieska 8, Radenković 1, Kurnikowska 13, Plchotova 11, Maj-Erwardt (libero) oraz Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach 7, Sosnowska, Hatala.

Pozostałe mecze: Legionovia – Aluprof 2:3 (16:25, 22:25, 25:18, 25:13, 14:16), Pałac – Impel 0:3 (22:25, 21:25, 23:25) Nafta – Dąbrowa 0:3 (18:25, 16:25, 21:25), Chemik – Developres Rzeszów 3:0 (25:15, 25:15, 25:19). Dziś: Atom Trefl Sopot
– KSZO Ostrowiec (17).

W kolejnym meczu siatkarki Budowlanych znów zagrają w Atlas Arenie. W niedzielę 28 grudnia zmierzą się Developres SkyRes Rzeszów (godz. 14.45). Czy wreszcie uda im się zwyciężyć?