Pożar na Placu Zwycięstwa. Ewakuacja kilkunastu mieszkańców...

  Pożar na Placu Zwycięstwa. Ewakuacja kilkunastu mieszkańców [ZDJĘCIA+FILM]

  Zdjęcie autora materiału

  Jarosław Kosmatka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pożar na Placu Zwycięstwa. Ewakuacja kilkunastu mieszkańców [ZDJĘCIA+FILM]
  1/24
  przejdź do galerii
  W niedzielę (21 grudnia) strażacy przez kilka godzin walczyli w nocy z pożarem na Placu Zwycięstwa.
  Kilka minut przed godziną 2 w nocy z soboty na niedzielę (20/21 grudnia) wybuchł pożar na Placu Zwycięstwa 8. Do akcji ratowniczej wyjechało 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

  Gdy ratownicy przyjechali na miejsce panowało wielkie zadymienie na drugim piętrze kamienicy. Strażacy przy pomocy podnośnika ewakuowali kilku mieszkańców. Pozostałych lokatorów sprowadzili klatkami schodowymi. Na wszelki wypadek został rozłożony również skokochron, gdyż wąskie przejazdy nie pozwalały na swobodne manipulowanie mechaniczną drabiną od strony podwórza kamienicy. Łącznie ewakuowano 18 mieszkańców.

  Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez 91-letnią mieszkankę kamienicy. Starsza pani próbowała prawdopodobnie dołożyć opału do piecyka typu "koza". Niestety żar wysypał jej się na podłogę. Bardzo szybko zajęły się stojące obok pieca meble. Starsza pani próbowała sama gasić pożar. Na szczęście w porę przyjechali strażacy.

  91-latka odmówiła zgody na hospitalizację. Do szpitala natomiast odwieziona została kobieta z 7- i 2-letnim dzieckiem. Przewiezieni zostali do szpitala im. M. Konopnickiej na szczegółową diagnostykę.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama