Wrocław: Kupujesz nowy sprzęt sportowy? Stary oddaj dzieciom

  Wrocław: Kupujesz nowy sprzęt sportowy? Stary oddaj dzieciom

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zamierzasz kupić nowy rower, rolki, deskorolki, wrotki albo hulajnogę na wiosnę? Jeśli Twój stary sprzęt jest jeszcze sprawny, nie wyrzucaj go, lecz oddaj dzieciom z domu dla dzieci przy ul. Lekcyjnej we Wrocławiu. Tam 15 podopiecznych korzysta z jednego roweru. Można sobie wyobrazić, jaka stoi do niego kolejka.
  Wolontariusze z Wrocławskiego Centrum Wolontariatu, które jest częścią Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, namawiają wrocławian, by przekazali dzieciom swój stary, ale dobry sprzęt. Zbiórkę koordynują też harcerze z Patrolu Wędrowniczego Orła Cień przy 118. Drużynie Starszoharcerskiej Fe--Ro-Pa-Ko Związku Harcerstwa Polskiego.

  - Jeśli przekażemy dzieciom z ulicy Lekcyjnej i innych takich ośrodków we Wrocławiu rowery i rolki, będzie im się chciało w tym roku czekać na wiosnę - zachęca Marta Bilska, inicjatorka akcji i wolontariuszka z domu dla dzieci przy ul. Lekcyjnej.

  Swój zakurzony, ale sprawny rower, hulajnogę czy wrotki można oddać w dobre ręce, pisząc pod adres: akcja.rower@gmail.com albo dzwoniąc: 71-772-49-22.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama