Jedno wielkie złodziejstwo na tym świecie

  Jedno wielkie złodziejstwo na tym świecie

  Janusz Michalczyk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kiedy słyszę: mersi, rozglądam się nerwowo za policjantem. Tak, wiem, merci znaczy po francusku: dziękuję.
  Jedno wielkie złodziejstwo na tym świecie

  ©Fot. Paweł Relikowski

  To grzeczne słówko działa jednak na mnie jak czerwona płachta na byka po tym, jak wybrałem się niedawno do jednego z marketów i w kolejce do stoiska z prasą zostałem pozbawiony telefonu komórkowego.

  Dość powiedzieć, że główną rolę w tym epizodzie odegrał elegancki jegomość, którego garderoba odznaczała się konsekwencją, jeśli chodzi o kolorystykę. Wszystko na sobie miał czarne, począwszy od butów, a na płaszczu kończąc. Zapewne ten elegancki strój, jak i francuskie słówko, jakie wypowiedział z wdziękiem, przeciskając się w wąskim przejściu, miały uśpić moją czujność. Udało się. Zanim się połapałem, ten cholerny Czarny Mersi rozpłynął się w tłumie klientów z moją komórką.

  Jak każdy w podobnej sytuacji przeklinałem swoje gapiostwo. Nieoczekiwanie dla siebie spostrzegłem po pewnym czasie, że stałem się nadzwyczaj podejrzliwy. Przykra przygoda zaczęła zniekształcać obraz rzeczywistości - stało się jasne jak słońce, że ulubionym zajęciem bliźnich jest kradzież.

  W swojej gazecie przeczytałem, że w Świdnicy ukradziono i zawleczono do skupu złomu kutą bramę wiodącą do Kościoła Pokoju. Normalka. Nie zdziwiło mnie też ani trochę zniknięcie zwłok pewnej legniczanki - rodzina odnalazła w trumnie ciało obcej osoby. Przestały mnie dziwić opinie tych, którzy sądzą, że w ostatnich wyborach samorządowych Mirosławowi Lubińskiemu zwycięstwo wyborcze ukradli zwolennicy obecnego prezydenta Wałbrzycha.

  Przykra przygoda zaczęła zniekształcać obraz rzeczywistości - stało się jasne jak słońce, że ulubionym zajęciem bliźnich jest kradzież Z każdą chwilą mój stan się pogarszał. Gdzie nie spojrzałem - w głowie rodziła się nieodparcie klarowna interpretacja. Wypadek Roberta Kubicy? Włosi ukradli polskiemu kierowcy miejsce w elitarnej Formule 1, niedbale montując barierę ochronną na trasie rajdu samochodowego. Kłopoty z systemem płacenia za przejazdy komunikacją miejską urbancard we Wrocławiu? Ależ to niekompetentni urzędnicy na wielką skalę kradną czas pasażerom MPK, którzy biegają od jednego nieczynnego automatu do drugiego, usiłując doładować elektroniczną kartę.

  To nie mogło się dobrze skończyć. Jak tu uciec od pogłębiającej się z każdą godziną paranoi? W desperacji szukałem jakiegoś sposobu na odprężenie, więc wybrałem się do kina, by obejrzeć film pod zachęcającym dla miłośników przyrody tytułem "Czarny łabędź'".

  I co powiecie? Główna bohaterka popada w szaleństwo, bo sądzi, że koleżanka z baletu chce jej ukraść najważniejszą rolę w "Jeziorze łabędzim". Chciałem się rozerwać, a z kina wyszedłem zdruzgotany.

  Jedno wielkie złodziejstwo na tym świecie! Lecz po chwili dotarło do mnie, że akurat mamy walentynki. I co z tego? Bo ja wiem... Może by tak komuś ukraść serce? Mersi.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wszyscy kradną

   gruby (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Panie Januszu to że w tym kraju wszyscy kradną to żadna nowość.Korupcja ,krętactwo oraz ukrywanie
   tych spraw na najwyższych szczeblach władzy prowadzi do tego ,co można nazwać ogólnym bezhołowiem....rozwiń całość

   Panie Januszu to że w tym kraju wszyscy kradną to żadna nowość.Korupcja ,krętactwo oraz ukrywanie
   tych spraw na najwyższych szczeblach władzy prowadzi do tego ,co można nazwać ogólnym bezhołowiem.
   Chlebowski,Drzewiecki ,Sawicka,Stokłosa itp kombinatorzy zostają "rozgrzeszani" i dalej w świetle prawa
   "kręcą lody" przy aprobacie np."Pięknej Julki" Piterowej wg której Drzewiecki powinien startować z listy PO
   w następnych wyborach pomimo że żyje w "dzikim kraju".A może właśnie dlatego ten kraj jest tak przyjazny
   dla złodziei wszelkiego autoramentu?.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama