Zmiany w szpitalu na Brochowie. Podwyżki dla lekarzy,...

  Zmiany w szpitalu na Brochowie. Podwyżki dla lekarzy, remonty i... sekretarka

  Zdjęcie autora materiału

  Agata Grzelińska

  Polska

  Polska

  Zmiany w szpitalu na Brochowie. Podwyżki dla lekarzy, remonty i... sekretarka
  Kolejny przełom w nagłośnionym przed tygodniem konflikcie ginekologów i neonatologów z dyrektorem Szpitala im. A. Falkiewicza na Brochowie. Lekarze podpisują ugodę z dyrektorem placówki.
  Zmiany w szpitalu na Brochowie. Podwyżki dla lekarzy, remonty i... sekretarka
  Przypomnijmy. Dwudziestu lekarzy złożyło wypowiedzenia z pracy i napisało list otwarty, w którym tłumaczyli, że powodem ich decyzji są fatalne warunki. Opisali m.in. braki sprzętu medycznego, brud, wspomnieli, że z powodu braku sekretarki medycznej czas, który mogliby poświęcić pacjentom, przeznaczają na wypisywanie dokumentacji medycznej.

  Jak nam powiedział dr n. med. Piotr Woytoń, zastępca ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego, lekarze zapoznają się teraz z treścią ugody, jaką zaproponował dyrektor Janusz Wróbel.
  - Spotkaliśmy się z dyrektorem w środę. Po tym spotkaniu dyrektor sporządził na piśmie propozycję ugody, w której znalazły się punkty o planowanych remontach, dosprzętowieniu, zatrudnieniu sekretarki medycznej - wylicza dr Woytoń. - Znalazły się tam także postulaty płacowe.

  Czy to oznacza, że lekarze ostatecznie wycofają wypowiedzenia? - Koledzy zapoznają się teraz z treścią ugody. Zdecydowana większość chyba zostanie. Wszystko jest na dobrej drodze, jednak sprawa wciąż nie jest zakończona - dodaje dr Woytoń.

  Na razie wypowiedzenia nie wycofał ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego dr n. med. Tomasz Bielanów, który od wczoraj jest na zaległym urlopie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama