Orzeł Dolnośląski dla Aleksandry Wiącek. Kuratorium...

  Orzeł Dolnośląski dla Aleksandry Wiącek. Kuratorium nagrodziło utalentowanych uczniów (ZDJĘCIA)

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Orzeł Dolnośląski dla Aleksandry Wiącek. Kuratorium nagrodziło utalentowanych uczniów (ZDJĘCIA)
  1/14
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Hołod

  Dolnośląskie Kuratorium Oświaty wyróżniło dzisiaj na uroczystej gali najbardziej uzdolnionych i wszechstronnych uczniów z województwa. Aleksandra Wiącek z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Kowarach (powiat jeleniogórski) otrzymała nagrodę główną - Orła Dolnośląskiego.
  Orzeł Dolnośląski to nagroda przyznawana uczniom szkół ponadgimnazjalnych. - Chcemy promować twórczą i aktywną młodzież, która wyróżnia się spośród swoich rówieśników - mówi Beata Pawłowicz, dolnośląski kurator oświaty. - To szczególne wyróżnienie przyznawane jest wybitnym uczniom, którzy mogą pochwalić się nie tylko wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem, ale także swoimi zainteresowaniami i pasjami. Chcemy także promować zaangażowanie w życie społeczne - dodaje kurator i przyznaje, że jest to jednak z najważniejszych nagród przyznawanych uczniom przez kuratorium.

  W sumie do kuratorium wpłynęło 14 zgłoszeń od szkół ponadgimnazjalnych. Komisja brała pod uwagę: osiągnięcia w szkole, średnią ocen, zachowanie, udział w konkursach, aktywność, sukcesy i talenty kandydata.

  Podczas gali wyróżniono: Karolinę Derkowską z Technikum Ekonomicznego w ZSP im. Emilii Plater w Zgorzelcu, Zytę Fischer z Technikum w ZSP im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu, Jakuba Kosowskiego z LO im. Adama Mickiewicza w Górze, Weronikę Nitkę z II Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu, Arkadiusza Siwkę z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze i Aleksandrę Wiącek z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Kowarach.

  „Orła Dolnośląskiego” przyznano Aleksandrze Wiącek. Laureatka sama o sobie mówi, że jest ambitna. Chce studiować w Akademii Marynarki Wojennej i zostać nawigatorem. Jest wolontariuszem w stowarzyszeniu Interact Jelenia Góra-Cieplice. Bierze udział w niezliczonej liczbie akcji. Jej pasją jest fotografia, najbardziej lubi fotografować ludzi. - Wtedy najlepiej widać emocje - mówi Ola. Fotografuje także mecze miejscowego klubu piłkarskiego MKS Kowary. Sama gra w siatkówkę. Stworzyła szkolną telewizję. Ostatnio zajmuje się także tworzeniem filmów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama