Mężczyzna poszukiwany listem gończym zatrzymany przez...

  Mężczyzna poszukiwany listem gończym zatrzymany przez policję

  JG, JU

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mężczyzna poszukiwany listem gończym zatrzymany przez policję
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Marcin Oliva Soto/zdjęcie ilustracyjne

  26-latek nie zatrzymał się do kontroli, a uciekając przed policją wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych oraz na podwójnej linii ciągłej, zajeżdżał drogę innym pojazdom i znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Po pościgu okazało się, że jest poszukiwany listem gończym. Trafił do zakładu karnego.
  26-letni mężczyzna, którego w miniony weekend policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali na terenie gminy Złoty Stok, miał na swoim koncie wiele różnych przestępstw, poszukiwany był m.in. za kradzieże. Brał też udział w pobiciu. Został zatrzymany po pościgu.

  Mężczyzna, jadąc audi A3, nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Podczas ucieczki wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych oraz na podwójnej linii ciągłej.
  Przez teren zabudowany z prędkością około 130 kilometrów na godzinę i zajeżdżał drogę innym pojazdom. Po zatrzymaniu wylegitymował się prawem jazdy swojego brata, gdyż sam nie ma uprawnień do kierowania samochodem. Samochód, którym jechał, należy do jego ojca.

  Pościg trwał kilkanaście minut. W pojeździe, razem z mężczyzna jechała jeszcze 18-letnia pasażerka. W czasie zatrzymania kierowca zachowywał się agresywnie. Był wyraźnie pobudzony. - Niewykluczone, że kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Po sprawdzeniu jego tożsamości wyszło na jaw, że jest on poszukiwany listem gończym, celem odbycia kary pozbawienia wolności - informuje st. asp. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

  Zatrzymany został przekazany do zakładu karnego, celem odbycia zasądzonej wcześniej kary pozbawienia wolności. W stosunku do mężczyzny, policjanci skierują do sądu również wniosek o ukaranie za licznie popełnione wykroczenia drogowe. Aby potwierdzić, czy mężczyzna kierował samochodem pod wpływem narkotyków, pobrana mu została krew do badania.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko w tak durnym, rządzonym przez debili, kraju

   jak PO lska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   przestępcy nie boją się PO licji!

   W każdym, cywilizowanym kraju Zachodu, policja niezwłocznie puściłaby serię z broni palnej do takiego auta , nie narażając innych uczestników ruchu drogowego na...rozwiń całość

   przestępcy nie boją się PO licji!

   W każdym, cywilizowanym kraju Zachodu, policja niezwłocznie puściłaby serię z broni palnej do takiego auta , nie narażając innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwa wynikające z kontynuowania jazdy przestępcy-desperata

   A dlaczego mamy PO jebaną PO licję ?

   Jakie rządy PO srane - takie zachowania ludzi !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego Policja nie strzela jak delikwent się nie zatrzymuje do kontroli

   mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   przecież z góry wiadomo ze ma coś na sumieniu,a i pieniądze podatników były by przeznaczone na coś pożyteczniejszego niż utrzymywać bandziora w celi.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama