Zrobią mieszkania w dawnych budynkach pograniczników

  Zrobią mieszkania w dawnych budynkach pograniczników

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Starania o zagospodarowanie w Szklarskiej Porębie byłych koszar pograniczników trwały kilka lat. Wreszcie udało się. Samorząd przejął od Skarbu Państwa budynek strażnicy i przekazał je jako wkład miasta Towarzystwu Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze. Umowa właśnie została podpisana. Co zyska miasto?
  Jak tłumaczy Władysław Niemas, prezes TBS w Kamiennej Górze, dzięki temu w Szklarskiej Porębie przybędą 40 mieszkań komunalnych na wynajem. Będą przeznaczone dla mieszkańców oraz pracowników firm, które inwestują pod Szrenicą. Bo choć w mieście jest blisko 14 tysięcy miejsc noclegowych, to mieszkań dla ludności brakuje.

  TBS z Kamiennej Góry za 6 mln złotych przebuduje czteropiętrowy budynek byłych koszar. Powstaną dobrze wykończone mieszkania 1-,2- i 3-pokojowe. Do każdego przewidziane jest miejsce parkingowe. Prace rozpoczną się w 2015 roku,a pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się za dwa lata.

  Umowa między TBS a samorządem kurortu została zawarta niemal w ostatniej chwili, by uratować budynki. Byłe koszary popadały w ruinę od 2007 roku, gdy wyprowadziła się z nich straż graniczna. Niewiele brakowało, by nie było czego remontować.
  Kamiennogórski TBS ma doświadczenie w adaptowaniu byłych koszar. W Legnicy od 2009 roku remontował poradzieckie budynki koszarowe w dawnym kompleksie wojskowym w Lasku Złotoryjskim. Powstało tam kilkaset mieszkań, które dziś tworzą spore osiedle.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mieszkania TBS

   kikon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Polecam portal http://tbs24.pl dla osób szukających tych mieszkań.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama