Koszykówka: Ślęza przegrała w Bydgoszczy z Artego 58:65. CCC gorsze od Wisły 51:59 [ZDJĘCIA]

RB
Zawodniczki Ślęzy Wrocław przegrały wyjazdowe spotkanie z Artego Bydgoszcz w ramach 11. kolejki rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet. Mecz zakończył się wynikiem 65:58. Przez całe spotkanie wrocławianki dzielnie walczyły z rywalkami, jednak w końcówce zabrakło zimnej krwi i odrobiny szczęścia. Drugi z dolnośląskich zespołów CCC Polkowice podejmowało mistrzynie Polski z Krakowa. Lepsze w hicie kolejki okazały się Wiślaczki, które wygrały 59:51.

Od początku meczu gospodynie miały spore problemy ze skutecznością, co skrzętnie wykorzystywały podopieczne Radosława Czerniaka. W pewnym momencie wrocławianki prowadziły nawet trzynastoma punktami.

W drugiej kwarcie Artego zaczęło szybko odrabiać straty i po dwóch minutach traciło do Ślęzy już tylko dwa punkty. W połowie czasu tej części gry, bydgoszczanki wyszły na prowadzanie, po kolejnym celnym rzucie dobrze dysponowanej w tym dniu Amishy Carter. Ostatecznie na przerwę w lepszych humorach schodziły gospodynie, które wygrywały 33:29.

W trzeciej kwarcie Ślęza ponownie zaatakowała brązowe medalistki ubiegłego sezonu i po dobrych akcjach Jhasmin Player i Joanny Czarneckiej wyszły na prowadzenie 43:49.

Ostatnia odsłona była ukoronowaniem tego emocjonującego pojedynku. Na minutę przed końcem meczu Artego prowadziło tylko jednym punktem, ale decydujący cios Ślęzie zadała Elżbieta Mowlik. Bydgoszczanka trafiła za trzy punkty przesądzając właściwie o wygranej swojego zespołu.

Ślęza mimo porażki nie musi się wstydzić swojej postawy. Wrocławianki na gorącym terenie w Bydgoszczy zaprezentowały się o wiele lepiej, niż w ubiegłym tygodniu we własnej hali podczas spotkania z Energą Toruń.

Do Polkowic przyjechał z kolei mistrz kraju Wisła Can-Pack Kraków. Uczestniczki Euroligi zaprezentowały bardzo wysoką formę i dość pewnie ograły gospodynie.

Krakowianki pozostają tym samym niepokonane w TBLK. CCC czeka z kolei za tydzień pojedynek derbowy ze Ślęzą Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska lepsze były polkowiczanki, jak będzie tym razem?

Tauron Basket Liga Kobiet
Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław 65:58 (11:19, 22:10, 9:16, 23:13)
Artego: Carter 16, Morris 15 (3x3), McBride 11 (1), Nwagbo 10, Mowlik 4 (1) - Krężel 6 (2) Koc 3, Bekasiewicz.
Ślęza: Player 23 (2x3), Czarnecka 11 (1), Śnieżek 7, Mistygacz 5 (1), Pawlak 4 - Brown 6, Zuchora 2, Jasnowska.

CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków 51:59 (8:19, 11:13, 16:16, 16:11)
CCC: Sutherland 12, Owczarzak 12 (3x3), Majewska 6, Swanier 6, Sverrisdottir 4 - Kaczmarska 5, Jeziorna 4, Hall 2, Szczepanik.
Wisła:Vandersloot 13 (1x3), Skobel 12 (2),Lavender 9, Quigley 7 (1), Żurowska-Cegielska 2 - Kaczmarczyk 7, Abdi 5, Petronyte 4.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Basket Gdynia- Widzew Łódź 80:65 (19:11, 18:13, 16:22, 27:19), KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MKK Siedlce 89:69 (29:27, 21:9, 17:9, 22:24), Energa Toruń-Glucose Rybnik 79:66 (16:20, 16:18, 22:13, 25:15).
12. Chemat Basket Konin 10 10 630-825
Następna kolejka (20-21. 12): MKK Siedlce- Widzew Łódź, CCC Polkowice - Ślęza Wrocław (20.12), Energa Toruń - Pszczółka AZS UMCS Lublin, Basket Gdynia -Wisła Can-Pack Kraków, Artego Bydgoszcz - Glucose ROW Rybnik, Basket Konin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.