Ważne
  Protasiewicz: Stworzymy z PSL stabilną większość w sejmiku...

  Protasiewicz: Stworzymy z PSL stabilną większość w sejmiku (PROPOZYCJE PERSONALNE)

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Protasiewicz: Stworzymy z PSL stabilną większość w sejmiku (PROPOZYCJE PERSONALNE)

  ©Paweł Relikowski

  Dzisiaj odbyło się posiedzenie klubu radnych Platformy Obywatelskiej i Rafała Dutkiewicza w sejmiku. Politycy dyskutowali o koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym i wyborze władz województwa. - Klub wejdzie w koalicję z klubem PSL, aby stworzyć stabilną większość i powołać zarząd województwa dolnośląskiego - napisał w oficjalnym oświadczeniu Jacek Protasiewicz, szef PO na Dolnym Śląsku.
  Protasiewicz: Stworzymy z PSL stabilną większość w sejmiku (PROPOZYCJE PERSONALNE)

  ©Paweł Relikowski

  Podczas spotkania wyłoniono tymczasowe władze klubu. Przewodniczącym został Michał Bobowiec, wiceprzewodniczącym Janusz Marszałek, a skarbnikiem Zbigniew Szczygieł. - Równocześnie potwierdzono wolę wyboru władz sejmiku 15 grudnia. Kandydatem klubu na przewodniczącą sejmiku została Barbara Zdrojewska. Kandydatem na wiceprzewodniczącego jest Paweł Wróblewski, który jednocześnie oświadczył, że wycofa swoją zgodę na kandydowanie do funkcji przewodniczącego sejmiku - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.


  Klub wejdzie w koalicję z PSL, aby "stworzyć stabilną większość i powołać zarząd województwa dolnośląskiego". Kandydatem na marszałka jest Cezary Przybylski.

  Na spotkaniu potwierdzono, że dwa miejsca w zarządzie będzie miał PSL. Prawdopodobnie oprócz Cezarego Przybylskiego do zarządu wejdzie także Jerzy Michalak. Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie trzecim członkiem zarządu z ramienia PO.

  Przypomnijmy, że pierwsza sesja sejmiku województwa dolnośląskiego zakończyła się sporym zamieszaniem. Część radnych Platformy i PSL wyszła z sali, gdy okazało się, że wybór przewodniczącego może pójść nie po ich myśli. Jedynym zgłoszonym kandydatem był Paweł Wróblewski, a nie jak było w planach - Barbara Zdrojewska. Oboje są z tego samego klubu.


  Przeczytaj więcej: Przewrót w sejmiku. Radni PO zrywają obrady, a koalicja zawisła na włosku

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Po co wybory

   dzidek

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Facet na którego nikt nie głosował i tak rządzi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pijak

   inns (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   żul pod krawatem

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo