Nikt nie zadbał o miejsce na pomnik Tadeusza Nalepy

  Nikt nie zadbał o miejsce na pomnik Tadeusza Nalepy

  Bernard Łętowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Skandal z odwołanymi koncertami finału Bluesa nad Bobrem w Bolesławcu to niejedyny nieudany punkt programu święta miasta.
  Nie doszło także do innego ważnego wydarzenia, planowanego już drugi rok z rzędu. Także w tym roku nie odsłonięto pomnika Tadeusza Nalepy.
  Muzyk wielokrotnie występował w Bolesławcu, a tutejszy Przegląd Zespołów Bluesowych nosi jego imię. Rzeźbę przedstawiającą artystę wykonał Sebastian Lichodziejewski z Lubania. Dzięki sponsorom z bryły podbolesławieckiego piaskowca wykuł pomnik.

  Problem w tym, że nie ma gdzie go postawić. Nikt o to nie zadbał i trudno określić, kto jest za to odpowiedzialny - wspierający przedsięwzięcie urząd miasta, Stowarzyszenie Blues nad Bobrem czy pomysłodawca - Dariusz Gruszecki. W ostatniej chwili padł pomysł ustawienia rzeźby tymczasowo pod dachem, w holu kina Forum, ale i on nie wypalił. Nalepa z piaskowca wciąż stoi w pracowni rzeźbiarza i czeka, aż ktoś się o niego zatroszczy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama